Podczas epidemii koronawirusa wiele firm z branży technologicznej wspiera służbę zdrowia. Samsung poinformował, że przekazał szpitalom szafy AirDresser. Są to urządzenia odświeżające ubrania – mają pomóc personelowi medycznemu w utrzymaniu odzieży medycznej w czystości.

Jakim szpitalom Samsung przekazał szafy AirDresser?

Szafy odświeżające odzież trafiły do wybranych zakaźnych szpitali jednoimiennych, zrzeszonych w Polskiej Federacji Szpitali, oraz do trzech szpitali niezrzeszonych, zajmujących się leczeniem pacjentów zakażonych wirusem COVID-19. Obdarowany został także Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]
samsung przekazał szpitalom airdresser

Urządzenia AirDresser czyszczą odzież za pomocą pary i gorącego powietrza. Jednym z trybów pracy szafy jest dezynfekcja. Samsung poinformował, że testy w laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego wykazały, że AirDresser w tym trybie potrafi usunąć do 99,9% denowirusów, wirusów grypy, jak również herpeswirusów. Taka sama skuteczność została zaobserwowana w przypadku usuwania bakterii Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Szafa AirDresser usuwa także do 99% roztoczy i kurzu. Ułatwienie dla szpitali ma stanowić fakt, że szafy nie muszą być bezpośrednio podłączone do sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki temu można je ustawić w dowolnym miejscu, np. na korytarzu.

Czytaj także: Exynos 992 – Samsung wkracza w świat układów 5 nm na własnych warunkach

Samsungowi podziękował Jarosław J. Fedorowski, prof. uniw., MD, PhD, MBA, prezes Polskiej Federacji Szpitali. Podkreślił on, że współpraca z firmą przebiegała świetnie na wszystkich etapach. Podarowane szpitalom urządzenia przyczynią się nie tylko do dalszej walki z COVID-19, ale także do zapewnienia możliwie najwyższego poziomu higieny odzieży personelu szpitali – zaznaczył Jarosław J. Fedorowski.

źródło: informacja prasowa
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.