Wiedźmin 3

Gry z serii Wiedźmin są niesamowicie popularne. CD Projekt RED pochwalił się wynikami sprzedaży

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Seria Wiedźmin cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że gry autorstwa CD PROJEKT RED to jedne z najlepszych tytułów w branży, które wyróżniają się na wielu płaszczyznach. Wczoraj na swoich profilach w mediach społecznościowych polskie studio pochwaliło się, że seria Wiedźmin przekroczyła ważny kamień milowy w liczbie sprzedanych kopii.

Wiedźmin sprzedał się w ponad 50 milionach kopii – to nie lada osiągnięcie

Wiedźmin 50 milionów sprzedanych kopii

CD Projekt RED może otwierać szampana, bo seria Wiedźmin rozeszła się już na całym świecie w nakładzie przekraczającym 50 milionów kopii. W liczbę tę wliczone są wszystkie Wiedźminy i najprawdopodobniej także dodatki Krew i Wino oraz Serca z Kamienia do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Nie da się ukryć, że taki wynik robi ogromne wrażenie – wiele firm może tylko pozazdrościć polskiemu studiu.

Zobacz także: [Promocje dnia] OnePlus 6, Xiaomi Power Bank (10000 mAh), Huawei MateBook D 14 + Band 4 Pro i więcej świetnych okazji!

50 milionów sprzedanych egzemplarzy wzbudza jeszcze większe zdumienie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że w samym tylko 2019 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił do 6,5 miliona odbiorców. Nie da się ukryć, że drugie życie ostatniej (na razie) części przygód Geralta z Rivii dał wyprodukowany przez Netflixa serial Wiedźmin, po którego premierze wiele osób ruszyło do sklepów po gry. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć studiu CD Projekt RED jeszcze większych sukcesów – seria Wiedźmin w pełni zasłużyła na swój obecny status.

Źródło: CD Projekt RED

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy