Huawei zorganizował internetową konferencję Eco-Connect Summit dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Była to pierwsza tego typu impreza w naszym regionie. Zgromadziła ona ponad tysiąc partnerów giganta. Jej głównym celem było omówienie kwestii potrzeby inwestycji w talenty i stymulowanie cyfrowej transformacji. W ten sposób firma chce w znacznym stopniu przyśpieszyć rozwój cyfrowej gospodarki w regionie. 

Huawei chce inwestować w talenty

Huawei chce inwestować w talenty

Okres pandemii, zwłaszcza przed rozpoczęciem odmrażania gospodarki jest świetnym przykładem na to, jak istotna jest cyfrowa gospodarka. Dzięki niej wiele firm wciąż mogło pracować nawet w tamtym ciężkim okresie. Jeszcze większe skupienie na tym sektorze sprawiłoby, że pandemia byłaby znacznie mniej odczuwalna niż obecnie. Huawei chce przeszkolić 18 tysięcy najzdolniejszych studentów kierunków związanych z IT w regionie w zakresie umiejętności cyfrowych nowej generacji. Głównym celem giganta jest przeszkolenie 700 tysięcy osób na całym świecie do 2023 roku. 

Zobacz też: Wyciekły zdjęcia i niemal pełna specyfikacja Vivo X50 Pro

Globalizacja i współpraca są niezbędne dla udanej transformacji cyfrowej. Wspólny sukces stanowi dziś klucz. W tym silnie połączonym świecie żaden kraj nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie ze złożonością transformacji cyfrowej. W ciągu ostatnich kilku lat, podczas wspólnego rozwiązywania przeszkód, przed którymi stawia nas wszystkich dążenie do cyfryzacji, udało nam się znacząco przyspieszyć cyfrową transformację Europy Środkowo-Wschodniej i regionu skandynawskiego, a także wspólnie rozwijać się jako społeczność biznesowa. Dążymy do ciągłego zwiększania inwestycji w regionie i będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami w celu budowy zdrowego i dobrze prosperującego ekosystemu dla wszystkich.

— Stwierdził James Li, członek rady nadzorczej i prezes regionu europejskiego w Huawei.

Rozwój w tym kierunku byłby wielką szansą dla całego regionu. Miejmy więc nadzieję, że wysiłki Huaweia będą niczym pojedynczy kamień, który wywoła prawdziwą lawinę cyfryzacji.

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.