scaledwm-3293

Potwierdziły się informacje z pierwszych przecieków dotyczących produktu Amazonu. Koncern na specjalnej konferencji, która cały czas trwa, pokazał m.in. 7-calowy tablet z Androidem. Tablet został pozbawiony jakiejkolwiek kamery, mikrofonu oraz czego można było się spodziewać – modemu 3G. Co ciekawe, jako jeden z niewielu produktów tego typu nie ma żadnego fizycznego przycisku, przynajmniej w widocznym miejscu.

Kindle Fire co ciekawe posiada dwurdzeniowy procesor, na chwilę obecną jeszcze nieznane są dokładne specyfikacje. Wiadomo, że będzie posiadał jedynie dwupunktowy multitouch. Wszystkie dane umieszczane w tablecie Amazonu automatycznie znajdują się w specjalnej chmurze. Tablet niestety nie posiada rewolucyjnego wyświetlacza, więc treści wyświetlane będą za pośrednictwem ekranu LCD, który wg obietnic będzie odporny na wszelkie zarysowania, dzięki szkłu Gorilla Glass.

Pominiemy rozwodzenie się na temat zalet związanych z wszystkimi dobrodziejstwami Amazonu, ponieważ w Polsce zwyczajnie nie są dostępne. Przynajmniej na chwilę obecną. Najciekawszą informacją ma być cena – nie 249 dolarów jak przypuszczano wcześniej, a 199 dolarów. Nieco taniej, nieco atrakcyjniej – wciąż drogo. Ciekawi jesteśmy kiedy Amazon zdecyduje się na poszerzenie swojej oferty o kolejne kraje, w tym Polskę.

źródło: Tech Crunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk