ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Stadia Pro za darmo

Nowe gry już dostępne w Google Stadia, tak samo jak rozdzielczość 1440p

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Stadia to platforma dla graczy oparta na chmurze oferująca usługę streamingu gier. Za projektem stoi Google, które aktywnie go rozwija. Dziś do bazy tytułów dostępnych na Stadii dołączyło kilka ciekawych gier, a ponadto gigant z Mountain View wprowadził możliwość prowadzenia rozgrywki w rozdzielczości 1440p. Jak to mówią – lepiej późno niż później.

Nowe gry w Google Stadia i rozdzielczość 1440p

Kontroler Google Stadia pozwala grać bez kabla

Stadia zadebiutowała jedynie z trybem umożliwiającym prowadzenie rozgrywki w rozdzielczości FullHD (1080p). Z czasem jednak platforma wzbogaciła się o 4K, a dziś o opcję pomiędzy – 1440p. To świetna wiadomość dla osób, których sprzęt radzi sobie z 4K, ale internet już niekoniecznie. Aby zagrać w 1440p, trzeba posiadać monitor o tej lub wyższej rozdzielczości, a także komputer z Windowsem lub Chromecast Ultra.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon OnePlus 6, powerbank Xiaomi Power Bank (10000 mAh), laptop Huawei MateBook D 14 + opaska Band 4 Pro i więcej świetnych okazji!

Nowa rozdzielczość to nie jedyna nowość, która ucieszy użytkowników Stadii. Otóż do usługi zawitały też nowe, ciekawe gry. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

  • Jotun: Valhalla Edition ($15)
  • Sundered: Eldritch Edition ($20)
  • Mortal Kombat 11: Aftermath ($40)
  • The Crew 2: Hobbies

Warto wspomnieć, że już 16 czerwca do listy nowych gier dołączy The Elder Scrolls Online. Dla odmiany ta pozycja będzie w pełni darmowa dla posiadaczy Stadia Pro. Co sądzicie o usłudze streamingu gier od Google? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy