Na początku tego miesiąca Nokia zamknęła swój zakład produkcyjny w Tamil Nadu w Indiach. Stało się to po tym, jak jej pracownicy uzyskali pozytywny wynik badań na obecność wirusa SARS-Cov-2. Podczas gdy oficjalne liczby nie zostały podane, według nieoficjalnych źródeł liczba osób zakażonych osiągnęła 42. Gdyby nie to, że sprawa jest poważna, to pewnie wrzuciłbym tu jakiś komentarz na temat życia, wszechświata i całej reszty. Jednak to nie miejsce na żarty. 

Nokia zamyka fabrykę

Nokia zamyka fabrykę

Kiedy w Indiach pojawiły się pierwsze osoby chore na COVID-19, rząd wprowadził blokadę na terenie całego kraju. Spowodowało to, że wielu producentów, których zakłady produkcyjne zostały utworzone w regionie, również zawiesiło działalność. Od tego czasu tamtejsze władze poluzowały mocno ograniczenia. Jednak wielu obawiało się, że doprowadzi to do ponownego wzrostu przypadków infekcji. Tak więc wiadomości o zamknięciu zakładu Nokia, które nadeszły natychmiast po poluzowaniu gospodarki, mogą być powodem, dla którego firma zdecydowała się nie podawać oficjalnych liczb. Trudno się jej dziwić, nie wygląda to dobrze i możliwe, że władza znowu zdecyduje się zaostrzyć zasady kwarantanny.

Zobacz też: Wygląda na to, że do aplikacji Netflix zmierza wprost genialna nowość

Oczywiście warto też przytoczyć słowa rzecznika firmy w tej sprawie:

Mamy nadzieję, że wkrótce wznowimy działalność na ograniczonym poziomie, z minimalnym składem personelu.

Innymi słowy, skala produkcji zostanie drastycznie zmniejszona. Producent za sukces będzie uważał samo jej wznowienie, nawet jeśli będzie ona mocno ograniczona. To tylko pokazuje, z jak ciężka sytuacją boryka się obecnie tamten region.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.