Xiaomi wprowadził kilka dni temu nowy produkt do crowdfundingu w swoim sklepie internetowym Xiaomi Mall. Jest to inteligentny zamek do drzwi Xiaomi Smart Lock E. Produkt ten posiada wsparcie dla sześciu metod odblokowywania i posiada również funkcję elektronicznego dzwonka do drzwi. Mowa więc o czymś, co nie tylko jest ciekawym gadżetem, ale ma zagwarantować nam bezpieczeństwo w naszym własnym domu. Okazało się, że zaufania Xiaomi pod tym względem jest wręcz gigantyczne.

Xiaomi Smart Lock E

Xiaomi Smart Lock E

Warto najpierw opisać, z czym dokładnie mamy do czynienia. Wyżej wspomniane sześć metod odblokowania obsługiwanych przez produkt to: odcisk palca, hasło, hasło tymczasowe, Bluetooth, Homekit i klucz awaryjny. W górnej części klamki znajduje się zintegrowany półprzewodnikowy moduł odcisku palca 3D. Firma twierdzi, że czujnik linii papilarnych ma wskaźnik rozpoznawania na poziomie 98,5 procent. Xiaomi Smart Lock E jest zasilany ośmioma bateriami, które mają zapewnić 18 miesięcy życia. Firma mówi, że gdy pozostało mniej niż 20 procent energii, zaczyna świecić się czerwona lampka, przypominająca o konieczności ich wymiany.

Zobacz też: „Brak reakcji doprowadzi do tragedii” – apel o ściganie osób niszczących maszty telekomunikacyjne

Zbiórka na ten zamek okazała się gigantycznym wręcz sukcesem. Okazuje się bowiem, że Xiaomi Smart Lock E udało się przekroczyć cel crowdfunding o 1000 procent w ciągu zaledwie 30 minut od rozpoczęcia zbiórki. Tym samym firma zebrała w tym czasie około 900 tysięcy juanów, czyli ponad pół miliona złotych. Jest to niesamowity sukces i pokazuje, jak dużym zainteresowaniem budzi się nowy produkt Xiaomi. Warto to przeliczyć także na sztuki. W przedsprzedaży możliwy był zakup za 899 juanów. To oznacza, że w ciągu 30 minut sprzedano około 1000 sztuk urządzenia. Biorąc pod uwagę jegno niszowość, to naprawdę dobry wynik.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.