Jeśli jest jakiś sprzęt, który wybitnie nie nadaje się do małych mieszkań, to są to projektory. Te zwykle zajmują sporo miejsca, jednak nie ze względu na wymiary. Po prostu cała przestrzeń ściętego ostrosłupa pomiędzy soczewką a ekranem musi być wolna. To natomiast nie jest takie proste. Na szczęście Xiaomi znalazło rozwiązanie tego problemu. Laserowy projektor producenta dzięki swojej konstrukcji może stać tuż przy ekranie, na którym rzutuje obraz.

Laserowy projektor Xiaomi

Laserowy projektor Xiaomi

Laserowy projektor Fengmi 4K Laser Projector Pro to tak naprawdę drugie urządzenie tego typu od Xiaomi. Od poprzednika różni się głóenir jasnością, maksymalnym rozmiarem obrazu i ceną. Pierwszy parametr został zwiększony z 1700 ANSI lumenów do 2400 ANSI lumenów. Jeśli chodzi o rozmiary obrazu, to model Pro 150-calowy obraz, w przeciwieństwie do 100-calowego u poprzednika. Poza jasnością i obrazem wzrosła także cena ze 10 999 juanów, czyli około 6200 PLN do 12 799 juanów, czylo około 7200 PLN. Nie jest to więc tania zabawka. Jednak patrząc na jej możliwości, to cena nie powinna dziwić. Fengmi 4K Laser Projector Pro zapewnia obsługę rozdzielczości 4K. Oznacza to, że nawet na 150-calowym ekranie obraz powinien być ostry. 

Zobacz też: Spotify znosi ograniczenia – czy ktokolwiek w ogóle miał z nimi problem?

O jego sukcesie świadczy jednak konstrukcja obiektywu o ultrakrótkiej ostrości 0,23:1 o dużej głębi ostrości. Dzięki temu może znajdować się on tak blisko ściany. Wykorzystuje on technologię laserowych wyświetlaczy fluorescencyjnych ALPD 3.0 o współczynniku czerwonego światła do 16-18%. Dzięki temu charakter i naturalne odwzorowanie kolorów jest bardzo realistyczne. Żywotność źródła światła wynosi ponad 25 tysięcy. Zmianie uległo przy okazji oprogramowanie. Nowy laserowy projektor od Xiaomi nie wykorzystuje już MIUI TV, Zamiast tego korzysta z własnego systemu FengOS.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.