Zoom to w ostatnim czasie niesamowicie popularna platforma do wideokonferencji. Niestety wokół serwisu narosło wiele kontrowersji z uwagi na kiepski poziom zabezpieczeń, w konsekwencji czego sporo popularnych marek przestało z niego korzystać. Firma Zoom Video Communications wzięła sobie krytykę do serca i znacznie poprawiła bezpieczeństwo swojego sztandarowego produktu. Aby mieć pewność, że wszyscy będą korzystać z najnowszej wersji programu, użytkownikom zostało postawione ultimatum. Osoby, które nie wykonają aktualizacji, po prostu nie będą mogły już używać Zooma.

Aktualizacja Zooma jest konieczna, aby móc dalej korzystać z programu

Zoom

W najnowszym poście na swoim blogu firma Zoom Video Communications wyraźnie poinformowała, że wszyscy użytkownicy, którzy do 30 maja nie zaktualizują Zooma do wersji 5.0 lub wyższej, stracą możliwość korzystania z programu do czasu instalacji uaktualnienia. Tyczy się to zarówno aplikacji mobilnych, jak i klienta na komputery osobiste. Osoby, które nie wiedzą, jak dokonać aktualizacji, mogą się zapoznać z poradnikiem dostępnym na oficjalnej stronie producenta.

Zobacz także: Nowa sekcja w Google Play pozwoli obejrzeć gry w akcji przed ich pobraniem

Zoom 5.0 przynosi naprawdę wiele usprawnień w kwestii bezpieczeństwa. Wśród najważniejszych należy wymienić m.in. nowe ustawienia, silniejszy standard szyfrowania, a także domyślnie włączone hasło przy wszystkich konferencjach. Ta ostatnia nowość została wprowadzona po to, by uniknąć zjawiska określanego jako „Zoom bombings”, czyli sytuacji, w których do prywatnych pokojów dostają się nieproszeni goście. Korzystacie z Zooma? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.