Inteligentne telewizory pozwalają nam na znacznie większą kontrolę tego, co właśnie oglądamy. Zdawanie się na ofertę tradycyjnej telewizji jest obecnie czymś z pogranicza masochizmu. Przynajmniej jeśli mówimy o ofercie telewizji naziemnej. Na szczęście dzięki smart TV możemy korzystać z usług VOD i różnych portali z dostępem do filmów. Czasami grzecznych, a czasami tych mniej. Kolejną zaletą jest możliwość ustawiania konkretnych kanałów czy serwisów jako ulubionych i powrót do wcześniej oglądanych treści.

Xiaomi smart TV z trybem dziecięcym

No cóż, zaletą lub… przekleństwem. Zwłaszcza kiedy mamy bardzo ciekawskie dzieci. Wytłumaczenie maluchowi co ten pan robił tej pani, może być naprawdę trudne. Tym bardziej że dzieci są bardzo dociekliwe. Jeśli zaś ktoś ma nieco bardziej… złożony gust — nie oceniam — to dalsze pytania o dość nietypowe elementy całej sceny i obecność osób trzecich mogą być jeszcze trudniejsze. Xiaomi na szczęście postanowiło rozwiązać ten problem, nie usuwając przy tym tych istotnych funkcji. Zamiast tego firma ogłosiła rozwiązanie o nazwie Kids Mode. Jest on dostępny dla interfejsu PatchWall, który jest dostarczany z inteligentnymi telewizorami i jest swoistą nakładką na Android TV.

Zobacz też: Nowa Moto G Fast nie taka nowa – znajomy smartfon do kolekcji

Nowy tryb Kids Mode to zupełnie osobny interfejs dostępny dla dzieci po włączeniu telewizora. Poniżej znajduje się lista funkcji, które są dostępne w nowym trybie Kids Mode:

  • Blokada rodzicielska
  • Bezpieczne wyszukiwanie uniwersalne
  • Smart Curation
  • Bezpłatne treści edukacyjne

Niestety, nie wiadomo kiedy nowe funkcje pojawią się w telewizorach producenta. Do tej pory powinniśmy więc się pilnować, aby nie musieć odpowiadać na trudne pytania zadawane przez najmłodszych członków rodziny.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.