To, że Poczta Polska skanuje listy klientów, nie jest już żadną tajemnicą – operator pocztowy właśnie poinformował jednak, ile osób korzysta z możliwości doręczenia zeskanowanej korespondencji w formie elektronicznej. Usługa ma cieszyć się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Ile osób zgodziło się na procedurę, w której Poczta Polska skanuje ich listy i doręcza je elektronicznie?

Miesiąc temu pisaliśmy, że Poczta Polska jednak może skanować nasze listy. Pogłoski i przewidywania na ten temat okazały się prawdą, choć trzeba zaznaczyć, że operator pocztowy zeskanuje nasze listy polecone tylko wtedy, gdy wyrazimy taką chęć. W dodatku z opcji doręczenia listów poleconych w formie elektronicznej wyłączone są np. przesyłki z sądów.

poczta skanuje listy ile osób

Miesiąc temu Poczta Polska umożliwiła odbiór zeskanowanej korespondencji w specjalnej eSkrzynce, którą możemy założyć przy użyciu Profilu Zaufanego. Do tej pory z usługi zaczęło korzystać 5 tysięcy osób. Co dziesiąty użytkownik już otrzymał swoje listy w formie elektronicznej. Osoba, która wyrazi chęć korzystania z tej formy doręczeń, otrzymuje do eSkrzynki skan listu, jak i koperty. Powiadomienie o nowej wiadomości przychodzi mailem. Po miesiącu od zeskanowania listu Poczta Polska i tak doręcza go adresatowi w tradycyjnej formie. Z funkcjonowania procedury skanowania listów i doręczania ich w formie elektronicznej jest zadowolony Tomasz Janka, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. rozwoju. Przypomina on również, że eSkrzynka to odpowiedź na konieczność ograniczenia bezpośredniej obsługi interesantów podczas pandemii.

Czytaj także: Poczta Polska: cyberprzestępcy się pod nas podszywają, apelujemy o ostrożność

Możliwość odbioru przesyłek poleconych w formie elektronicznej ma obowiązywać do 30 września 2020 roku. Osoby zainteresowane założeniem eSkrzynki mogą tego dokonać na specjalnie przygotowanej stronie.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.