Huawei każdego miesiąca pokazuje, że na Usługach Google świat się nie kończy. Trzeba jedynie zmienić przyzwyczajenia. To pracochłonny proces, ale trzeba się z nim liczyć. Mapy Google niejako już zostały zastąpione przez AutoMapę, a co z filmami? YouTube na HMS naturalnie można oglądać, ale Huawei chce zaoferować pełną integrację z nowym partnerem związanym z wideo – Dailymotion. Wszelkie podpisy zostały już złożone, więc teraz do pracy.

Zamiast YouTube będzie Dailymotion – Huawei znalazł platformę z filmami

huawei dailymotion youtube video filmy

Niedawno Chińczycy wprowadzili do Polski Huawei Video, co równocześnie pokazało kolejne promocje. Właśnie ta usługa ma zyskać kolejne możliwości za sprawą współpracy z Dailymotion. Autorzy serwisu z filmami mają dostarczyć obsługę przetwarzania nagrań i infrastrukturę do ich odtwarzania. Huawei wprowadzi pełną integrację do swojej platformy, aby pokazać konkurencję dla YouTube’a. Jak to będzie dokładnie wyglądać? Musimy trochę poczekać. Na tę chwilę nie znamy dokładnych szczegółów. Na pewno wspomniana aplikacja Huawei na swój sposób zyska dodatkowe zainteresowanie.

Zobacz też: Samsung Exynos 880 – nadchodzą średniaki z 5G od Koreańczyków.

Niemniej niektórzy mogą czuć się zaskoczeni. Dlaczego wybór padł na Dailymotion? W końcu wybór poza YouTubem jest całkiem spory. TikTok? Teoretycznie za duży gracz, aby integrować się z jedną platformą. Może Vimeo? Tu pojawia się problem, co z YouTube, czyli amerykańskie pochodzenie. Naturalnie wątpliwości nadal pozostają, co do samych materiałów. Jednak w tym momencie wracamy do zagadnienia z początku wpisu – należy być cierpliwym i liczyć na to, że Huawei uda się przyciągnąć wartościowych twórców. W końcu sytuacja wygląda identyczne, jak z AppGallery – na początku łatwiej można się wyróżnić, a w długoterminowym scenariuszu zostać na szczycie.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.