Bez większych zaskoczeń, Samsung Money dzisiaj zostało oficjalnie ogłoszone. Bez zaskoczeń, gdyż firmie nie udało się utrzymać w tajemnicy planów stworzenia własnej karty płatniczej, ale trzeba przyznać, że cały projekt dopiero w ostatnich chwili pojawił się w Sieci. Tym samym Samsung dorzuca konkurenta do worka z między innymi Apple Card i karty debetowej Google. Przyjrzyjmy się, czym tak właściwie jest nowa usługa.

Samsung Money – karta płatnicza na 5. urodziny Samsung Pay

samsung money pay karta platnicza debetowa

Samsung Money to nic innego jak dalszy rozwój Samsung Pay. Koreańczycy świętują dzisiaj 5. urodziny swojego systemu płatności. Za kartę płatniczą od lidera mobilnego rynku odpowiada SoFi (Social Finance Bank). To, co głównie Samsung podkreśla, to bezpieczeństwo – nad całością ma czuwać dedykowany mechanizm Knox. Widoczna powyżej czarna karta siłą rzeczy będzie miała swój wirtualny odpowiednik. Firma zaznacza, że Samsung Money to darmowa usługa – nie ma żadnych opłat, na czele z korzystaniem z 55000 bankomatów na świecie. Zainteresowani już mogą rejestrować się na stronie firmy, ale zanim to zrobicie, to doczytajcie tekst do końca.

Zobacz też: Huawei sprawi, że Qualcomm może mieć opóźnienia.

Należy cieszyć się, że Samsung nie zostaje w tyle, a karta Samsung Money wprowadza kolejne roszady na tym rynku. W końcu większa konkurencja oznacza lepszy wybór dla konsumenta. Niestety, ale nie dla nas, bo start został zapowiedziany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.. W ciągu 5 lat istnienia Samsung Pay usługa nie pojawiła się oficjalnie w Polsce, chociaż tego typu przesłanki słychać od około roku. Jednak dopóki Koreańczycy nie zdecydują się na wprowadzenie swojego systemu płatniczego do państwa, tak nie ma za bardzo co liczyć na pojawienie się Samsung Money.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.