W październiku ubiegłego roku Sony oficjalnie zapowiedziało PlayStation 5. Od tego czasu stopniowo dowiadujemy się nowych szczegółów o nadchodzącej konsoli, ale trzeba przyznać, że ciężko mówić o konkretach. Jeśli przecieki się potwierdzą, to już za kilka dni Japończycy zorganizują wydarzenie, które skupi się wokół PlayStation 5. Wówczas firma może zdradzić wiele interesujących nowinek.

Konferencja o PlayStation 5 już w czerwcu – tak mówią przecieki

PlayStation 5 oficjalna strona

Jason Schrier, jeden z najbardziej zaufanych ludzi branży growej, poinformował, że Sony zaplanowało konferencję poświęconą PlayStation 5 na 3 czerwca. Już w przyszłą środę mamy dowiedzieć się co nieco o samej konsoli, a także zobaczyć w akcji pierwszą grę, która na niej zadebiutuje. Wcześniejsze plotki również wskazywały na czerwcową konferencję, więc wszystkie elementy układanki wydają się łączyć w jedną całość. Schrier jednocześnie dodał, że z uwagi na trwającą w najlepsze pandemię koronawirusa, plany japońskiego giganta mogą się zmienić, a sama prezentacja zostać przesunięta.

Zobacz także: [Promocje dnia] Motorola Moto G7 Plus, zestaw PlayStation VR + PlayStation Camera + gry, MacBook Air 2020 i więcej super okazji!

Oczywiście wydarzenie, jeśli w ogóle się odbędzie, obejdzie się bez publiczności i będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem transmisji online. O ile opisywany przeciek jest prawdziwy, to najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu Sony oficjalnie zaprosi fanów na konferencję. Który aspekt dotyczący PlayStation 5 nurtuje was najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter (@jasonschreier), VentureBeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.