Moto G Fast została niechcący zaprezentowana na kanele producenta. Motorola co jakiś czas wypuszcza smartfony, które dobrze sprawdzają się na rynku, a szczególnie w segmencie „średniaków”. Ich nowa propozycja nie będzie odbiegała od tego, co już dobrze znamy. Nie zapowiada się także, by sprzęt trafił do Polski, choć akurat w tej kwestii, Motorola potrafi czasem zaskoczyć.

Moto G Fast

Nie potwierdzono jeszcze oficjalnej premiery nowej Moto G Fast, ale informacje, które przedostały się do sieci, pokazują, że to wcale nie będzie taki „nowy” sprzęt. Wygląda bowiem na to, że dostaniemy okrojoną wersję modelu Moto G8. Smartfon wizualnie prezentuje się tak samo, a różnice mają być widoczne jedynie w samej specyfikacji. Nazwa wskazywałaby na to, że sprzęt będzie wyjątkowo szybki, choć to, co zostało już potwierdzone, nie do końca pasuje do słowa „fast”. Nie oznacza to, że nowa „motka” będzie złym smartfonem, ale producent mógłby rozważyć wprowadzenie pewnych zmian w swoim nazewnictwie.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że w Polsce pojawi się Moto G Pro, czyli pierwszy smartfon wyposażony w rysik. To jednak najprawdopodobniej europejska wersja Moto G Stylus. Niewykluczone więc, że i Moto G Fast pojawi się za jakiś czas w naszym kraju, ale pod inną nazwą. Wprowadziłoby to spore zamieszanie, ale jesteśmy już do tego trochę przyzwyczajeni. Motorola w swoim wideo nie zdradziła kluczowych elementów specyfikacji urządzenia. Wiemy, że będzie nim zarządzał ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon (prawdopodobnie model 665), a na dokładkę dodano… 3 GB RAM. Nie to żebyśmy nie wierzyli w możliwość doskonałej optymalizacji, ale prędkości zawrotnej ten smartfon raczej osiągał nie będzie.

Zobacz też: Mi A2 Lite dostaje Android 10 – po raz trzeci

Do tego dojdzie bateria, która ma wytrzymać dwa dni oraz zestaw trzech aparatów. Dużo wskazuje na to, że to będzie smartfon, który pojawi się tylko w USA. Nie mamy chyba powodów do narzekań. W Polsce Moto G8 kosztuje obecnie około 800 złotych, a na pokładzie ma więcej RAM. Wypuszczanie G Fast chyba nie byłoby dobrym ruchem ze strony producenta.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.