Samsung ma zaprezentować następną generację serii Galaxy Note i Galaxy Fold w sierpniu 2020 roku. Wiele informacji na temat tych smartfonów pojawiło się do tej pory w plotkach i przeciekach. To się jednak wkrótce zmieni. Galaxy Note20 właśnie zaczął przechodzić procesy certyfikacyjne. To oznacza, że będziemy mieli do dyspozycji coraz więcej rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat najnowszych flagowych smartfonów koreańskiego giganta.

Samsung Galaxy Note20+ zbiera certyfikaty

Samsung Galaxy Note20+ zbiera certyfikaty

Wariant Galaxy Note20+ (SM-N9860) przeszedł przez proces certyfikacji CCC, czyli China Compulsory Certificate. Potwierdziło to obsługę sieci 5G w urządzeniu. Chociaż szczerze mówiąc, jest to coś, czego jedynie brak byłby zaskakujący. Kolejną rzeczą, którą poznaliśmy, jest obecność szybkiego ładowania przewodowego. To osiąga moc do 25 W i działa w konfiguracjach 9 V/ 2,77 A PD lub 11 V/ 2,25 A PPS. Ładowanie telefonu zostało przetestowane przy użyciu ładowarki Samsung EP-TA800, która obsługuje USB-PD i PPS. Najprawdopodobniej to właśnie ona trafi do zestawu. Szczerze mówiąc, wartości te wypadają dość blado nawet w porównaniu do niektórych rozwiązań bezprzewodowych. Jednak czas ładowania i tak powinien być wystarczający.

Zobacz też: Nawigacja w Google Maps brzmi już inaczej – bez lektora, to nie to samo

Na koniec warto podsumować jeszcze plotki na temat specyfikacji Galaxy Note20+, które poznaliśmy do tej pory. Smartfon ten podobno zostanie wyposażony w 6,9-calowy wyświetlacz Super AMOLED Infinity-O z panelem LTPO, rozdzielczością QHD+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Plotki mówią, że seria Galaxy Note20 będzie korzystała z układu Exynos 992 lub Snapdragon 865 zależnie od regionu. Akurat ten konkretny układ Qualcomma uznałbym tutaj za pewniak. Kolejne informacje mówią o tym, że seria ma oferować potrójną konfigurację aparatu z modułem głównym 108 Mpix, obiektywem szerokokątnym i teleobiektywem peryskopowym. W przeciwieństwie do Galaxy S20 Plus nie znajdziemy w nim 100x zooma. Za zasilanie urządzenia ma odpowiadać bateria 4500 mAh.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.