Przystawki telewizyjne to bardzo interesujące urządzenia. Pozwalają one na zmianę zwykłego telewizora w smart TV. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Pozwala na przykład osobno dobrać inteligentny system, a osobno sam telewizor. Dodatkowo ekrany bez funkcji smart są zauważalnie tańsze. Oczywiście, jeśli szukamy takiego wysokiej jakości to szanse na to, że znajdziemy egzemplarz bez wbudowanego systemu, są już naprawdę małe. Jednak w przypadku tańszych urządzeń jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

Xiaomi Mi TV Stick na zdjęciach

Xiaomi Mi TV Stick na zdjęciach

Oczywiście ma to także swoje wady. Jedną z najbardziej oczywistych jest kolejna skrzynka pod telewizorem. Dla większości to nie problem jednak nie jeden esteta czy minimalista rwie sobie włosy z głowy na widok tej plątaniny kabli i sprzętów w salonie. Wygląda na to, że Xiaomi wkrótce uruchomi mniejsze urządzenie o nazwie Mi TV Stick, które rozwiąże ten problem. Urządzenie to po raz pierwszy pojawiło się w przecieku w zeszłym miesiącu. Wyciek ujawnił szereg produktów IoT, które zostaną wprowadzone na rynek europejski. Na liście znajdował się właśnie Mi Stick, przy którym była podana majowa data premiery. No cóż, gigantowi nie zostało zbyt wiele czasu na prezentację nowego sprzętu. 

Zobacz też: Premiera Realme X3 SuperZoom – flagowca w świetnej cenie, choć z nie najnowszym procesorem

Termin jednak może zostać dochowany. Podczas wczorajszej premiery serii Redmi Note 9 w Niemczech producent zaprezentował kilka zdjęć prezentujących przestawkę wraz z obsługującym ją pilotem Bluetooth. Ten jest konieczny ze względu na to, że urządzenie domyślnie będzie podpięte z tyłu telewizora. Dlatego też klasyczne piloty z diodą IR nie będą działały z tym zestawem. Najprawdopodobniej urządzenie będzie miało takie same parametry jak zaprezentowany kilka tygodni temu Mi Box 4K. Niestety, na zdjęciu nie widać zbyt wielu szczegółów. Jednak urządzenie ma dysponować portem USB i slotem kart MicroSD. Cena ma się natomiast zaczynać od 80 Euro. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.