MediaTek boi się Huaweia

MediaTek ma obawy przed współpracą z Huaweiem? Tak mówią plotki

Newsy

Temat Huaweia zrobił się ostatnio niezwykle gorący. Co gorsza, pojawia się coraz więcej sprzecznych informacji na temat giganta i jego działań. Dlatego warto do tego podchodzić z pewnym dystansem. Po odcięciu przez Huawei dostaw układów z TSMC, chińska firma zaczęła poszukiwać wielu alternatyw. I to jest faktem. Jedną z nich był znany producent chipów MediaTek, który dostarczałby producentowi smartfonów chipy 5G. Model Enjoy Z 5G potwierdza również tę informację. Problemy zaczynają pojawiać się dalej.

MediaTek boi się Huaweia

MediaTek boi się Huaweia

Według najnowszych plotek umowa pomiędzy tymi firmami nie jest dokładnie ustalona, ponieważ MediaTek nie obiecał jeszcze Huawei dostawy procesorów. Mowa tu o zwiększeniu dostawy układów dla chińskiego giganta. Teoretycznie to bez sensu. W końcu Huawei potrzebuje procesorów, natomiast MediaTek klienta. Jednak to nie takie proste. Zwiększenie produkcji wymaga sporych inwestycji. Według plotek tajwański producent układów scalonych boi się, że sankcje mogą go objąć i zmusić do zaprzestania prowadzenia interesów z Huaweiem. Możliwe więc, że firma na tym całym interesie byłaby stratna. 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Reklama LG żenuje. Film opublikowany na TikToku nigdy nie powinien powstać

Kolejnym zagrożeniem dla MediaTeka byłoby dogadanie się Huaweia i USA. W takim wypadku chiński producent wznowiłby zamówienia na układy z rodziny Kirin i tym samym odstawił producenta procesorów na boczny tor. Taka sytuacja również odbiłaby się na nim niekorzystnie. Oczywiście z dzisiejszej perspektywy podpisanie umowy z Huaweiem wydaje się rozsądnym posunięciem. Rzecz w tym, że sytuacja ta bardzo szybko się zmienia. Oczywiście to nie oznacza końca współpracy Huaweia i MediaTeka. Raczej to, że Tajwańczycy nie zdecydują się na zwiększenie produkcji dla chińskiej firmy. Pamiętajmy, że cała sprawa to jedynie plotki. Jednak fakt, że MediaTek odmawia komentarza w tej sprawie, daje do myślenia.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x