Samsung Electronics zaprezentował dzisiaj samodzielne, gotowe do użycia rozwiązanie zabezpieczające. Składa się ono z układu Secure Element (SE) S3FV9RR i ulepszonego oprogramowania zabezpieczającego. Zestaw ten oferuje ochronę takich zadań jak uruchamianie systemu, izolowaniu pamięci masowej czy płatności mobilne. Chroni także zewnętrzne aplikacje przed atakami. Według zapewnień producenta, to jedynie kilka przykładów, natomiast możliwości tego układu są znacznie większe.

Samsung układ bezpieczeństwa CC EAL 6+

Samsung układ bezpieczeństwa CC EAL 6+

Najnowszy układ zabezpieczający posiada certyfikat Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+. Samsung chwali się, że jest to najwyższy poziom certyfikatu bezpieczeństwa uzyskany przez komponent mobilny.

W tej erze mobilności i interakcji bezkontaktowych oczekujemy, że nasze urządzenia, takie jak smartfony czy tablety, będą wysoce bezpieczne. Mają one chronić dane osobowe i umożliwiać działania takie jak bankowość mobilna, obrót akcjami i transakcje w walutach. Dzięki nowemu samodzielnemu rozwiązaniu w zakresie elementów bezpieczeństwa (S3FV9RR) Samsung oferuje w inteligentnych urządzeniach potężne zabezpieczenie, które uchroni prywatne informacje.

— Podał w oświadczeniu Dongho Shin, starszy wiceprezes ds. marketingu System LSI w Samsung Electronics. 

Zobacz też: Samsung Galaxy Note20+ na renderach – to jeszcze smartfon, czy już tablet?

To nie pierwszy taki układ producenta. Nowy procesor jest następcą rozwiązania pierwszej generacji (S3K250AF) ogłoszonego w lutym. Obecnie jest to najnowocześniejszy komponent, oferujący wyższy poziom bezpieczeństwa niż poprzedni model. Warto dodać, że urządzenia z certyfikatem CC EAL 6+ są wykorzystywane w aplikacjach, które wymagają najbardziej rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa na rynku, takich jak e-paszporty i portfele sprzętowe dla kryptowalut. Dzięki dwukrotnie większej pojemności bezpiecznej pamięci masowej nowe rozwiązanie zabezpieczające obsługuje również sprzętowy system root of trust (RoT), bezpieczne uruchamianie i uwierzytelnianie urządzeń, który przenosi bezpieczeństwo mobilne na wyższy poziom. Największym atutem tego podejścia jest fakt, że praca tego układu jest niezależna od głównego procesora urządzenia. Nowe rozwiązanie ma trafić na rynek już w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.