Huawei został odcięty od swoich własnych procesorów. Firma bowiem zlecała ich produkcję TSMC, z którym z powodu decyzji USA nie może już prowadzić interesów. Warto tu podkreślić, że jest to standardem na rynku. Obecnie jedynie Intel i Samsung z większych producentów sami wytwarzają swoje autorskie układy. Cała reszta jak Apple, Qualcomm, Nvidia, AMD, MediaTek czy właśnie Huawei zlecają to firmom zewnętrznym.

Huawei zwiększa zamówienia od MediaTeka

Huawei zwiększa zamówienia od MediaTek

Aby temu zaradzić, chiński gigant telekomunikacyjny prowadzi już rozmowy z wieloma dostawcami procesorów, takimi jak MediaTek. Okazało się bowiem, że strategia uniezależnienia się poprzez projektowanie własnych układów zwyczajnie zawiodła. Gigant został zmuszony do skupienia się na procesorach konkurencji. Warto dodać, że gigant został już wcześniej odcięty od Snapdragona poprzez zakaz handlu z amerykańskimi firmami. Oczywistym wyborem został więc MediaTek, chociaż producent może jeszcze nawiązać współpracę z Samsungiem i UNISOC. Warto tu jednak podkreślić, że gigant od lat stosuje układy MediaTeka w swoich smartfonach. Dlatego nic dziwnego, że to właśnie on był pierwszym wyborem.

Zobacz też: Realme X3 SuperZoom z kolejnymi szczegółami – specjalny, tani flagowiec!

Według najnowszych raportów, zamówienia Huawei na chipy MediaTek zostały w tym roku zwiększone o 300%. Chiński producent smartfonów ma korzystać z chipsetów 5G tajwańskiego giganta zarówno w smartfonach ze średniej, jak i wyższej półki. Dla porównania wcześniej korzystał z procesorów MediaTeka 4G i to tylko w segmencie tańszych lub budżetowych urządzeń. Raport dodaje również, że MediaTek ocenia, czy posiada wystarczające zasoby, aby sprostać wymaganiom Huaweia. Warto tu dodać, że ten zaledwie wczoraj wprowadził na rynek Huawei Enjoy Z 5G. Jest to pierwszy smartfon, który wpasowuje się w nową strategię marki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.