Android rośnie w siłę

Newsy

os-share

Ponad połowa nabywców smartfonów w ostatnich 3 miesiącach decydowała się na słuchawkę z Androidem – tak wskazuje najnowsze badanie firmy Nielsen. Ten niewątpliwie świetny wynik zielonego systemu przyczynił się do zwiększenia ogólnego udziału zielonych smartfonów w rynku.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

androidservicePytanie o telefon, na który decyduje się konsument zostało postawione 25 tys. nabywcom nowych telefonów ze Stanów Zjednoczonych. W ostatnich 3 miesiącach aż 56% z nich kupiło smartfona z Androidem, 28% iPhone’a, 9% Blackberry, zaś jedynie 6% zdecydowało się na nowy telefon z innym systemem. Popularność poszczególnych systemów przyczyniła się do zbliżenia posiadaczy smartfonów od Google do magicznej granicy 50%.

Obecnie aż 43% ogółu właścicieli smartfonów to właściciele telefonu z Androidem. 28% stanowią klienci Apple, 18% Blackberry, a 11% pozostałych firm. Rosnąca popularność Androida cieszy. Pozostaje tylko cierpliwie czekać, gdy słuchawki od Google’a będą stanowić co najmniej połowę rynku.

źródło: nielsenwire 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x