EKG w Galaxy Watch Active 2 dostało odpowiednią certyfikację, ale w Polsce na nową funkcję przyjdzie nam jeszcze poczekać. Zresztą nie tylko w Polsce użytkownicy smartwatch od Samsunga muszą uzbroić się w cierpliwość, bo obecnie tylko w jednym kraju będzie można z funkcjonalności korzystać. Jednak to znak, że reszta świata ma na co czekać.

EKG w Galaxy Watch Active 2

EKG w Galaxy Watch Active 2
Fot. Samsung Galaxy Watch Active 2

Smartwatch od Samsunga to sprzęt z wyższej półki, nie tylko tej cenowej. Obecnie urządzenie kosztuje około 1200 złotych, a niedługo powinien mieć na pokładzie jeszcze jedną ważną funkcję. Przynajmniej wiele na to wskazuje. Otóż w Korei Południowej, czyli miejscu, gdzie Samsung czuje się najlepiej, zegarek przeszedł proces certyfikacji. Tym razem chodzi o EKG w Galaxy Watch Active 2, które będzie dostępne z poziomu zegarka na tamtejszym rynku. Oznacza to, że pierwszy krok został już wykonany, więc cała reszta użytkowników może teraz tylko czekać.

Nowa funkcjonalność ma też współpracować z aplikacją do monitorowania zdrowia, która ma pojawić się dla smartwatcha jakoś w trzecim kwartale tego roku. Nie wiadomo niestety, kiedy EKG w Galaxy Watch Active 2 pojawi się na innych rynkach. Tutaj sytuacja wygląda tak, jak w przypadku, chociażby Apple Watch. Sprzęt był wyposażony w odpowiednie podzespoły, ale w Polsce trzeba było trochę poczekać na to, żeby móc z funkcji EKG skorzystać. Oczywiście nie zastępuje to wizyty u lekarza, ale może wskazać, że taka będzie koniecznością.

Zobacz też: Garmin wprowadza nowy zegarek, który wykorzystuje energię słoneczną

Mniej więcej miesiąc temu, Samsung poinformował o tym, że w ich smartwatchu pojawi się funkcja ciśnieniomierza. Teraz dojdzie do tego EKG, a przynajmniej w Korei. Użytkownicy zegarka nie mają wyjścia i muszą po prostu czekać. Nie wiadomo, czy w tym roku uda się już wprowadzić na zewnętrznych rynkach EKG, ale byłoby to miłe. W końcu prawdopodobnie przy okazji premiery flagowców z serii Note zobaczymy także nowe inteligentne zegarki. Zobaczymy, czy na ich pokładzie pojawi się EKG od razu.

Źródło: EnGadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.