ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Liger pierwszym smartfonem z autorskim układem Koreańczyków!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g3 reklama arabia saudyjska ksiega rekordow guinnessa noc

Do Sieci coraz częściej przedostają się informacje na temat nadchodzącej rewolucji wewnątrz LG. Firma ta chce w końcu zaprezentować swojego smartfona opartego na autorskim układzie tym samym – po części – uniezależniając się chociażby od Qualcomma. Oczywiście to bardzo przyszłościowe plany, ale od czegoś trzeba zacząć.

Niedawno pisaliśmy, że jeszcze w tym miesiącu ujrzymy model z logiem LG, którego sercem będzie układ Odin. Dzisiaj poznaliśmy bardziej szczegółowe informacje na temat tego smartfonu. Przede wszystkim jest to urządzenie o nazwie kodowej Liger (F490L), a procesor został ujawniony jako Nuclun i charakteryzuje się podobnymi cechami, co wcześniej opisywany Odin, a więc 8-rdzeniowa jednostka z podziałem na rdzenie odpowiedzialne za wydajność i oszczędzanie energii.

lg liger nuclun odin

Pozostała specyfikacja Ligera prezentuje się następująco:

  • 5,9-calowy wyświetlacz FullHD;
  • 2 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparaty: 13 MPx (z OIS+) i 2,1 MPx;
  • akumulator o pojemności 3000 mAh;
  • LTE;
  • wymiary: 157.8 x 81.8 x 9.45 mm.

Do tego należy dodać design skserowany od G3 i poprzednie plotki zdają się potwierdzać. Bardzo możliwe, że będzie to odmiana flagowego modelu, ale z pewnością nie będzie bić bazowego smartfonu wydajnością.

Liger najprawdopodobniej do końca miesiąca zostanie zaprezentowany, ale póki co tylko w Korei Południowej i na wyłączność dla operatora LG U+. Niestety, nie wiemy kiedy i czy w ogóle pojawi się w międzynarodowej sprzedaży.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy