Liczba zgłoszeń do programu Zdalna Szkoła+ jest już znana – ujawniło ją Ministerstwo Cyfryzacji. Resort chwali się wartością dofinansowań i przypomina, że już samo złożenie wniosku jest gwarancją otrzymania pieniędzy na zakup sprzętu komputerowego potrzebnego do nauki zdalnej.

Program Zdalna Szkoła+ – oto liczba zgłoszeń

15 maja informowaliśmy o tym, że wystartował program Zdalna Szkoła+. Znamy już dane za pierwszy tydzień funkcjonowania akcji (15.05-22.05). Liczba gmin chętnych do wzięcia udziału w programie wyniosła 1129.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
liczba zgłoszeń zdalna szkoła+
źródło: cppc.gov.pl

Wnioski ponad 700 gmin już zostały rozpatrzone pozytywnie (stan na 22.05.2020) – opiewają one na ponad 50 mln zł. Najwięcej wniosków wpłynęło póki co z gmin leżących w województwie mazowieckim, a także w wielkopolskim, lubelskim, małopolskim i łódzkim. Najmniej wniosków z kolei złożyły gminy z województwa zachodniopomorskiego. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że nie trzeba czekać z zakupami sprzętu na przelew. Pokryte zostaną także wydatki z przeszłości (te dokonane od 16 marca). Chodzi o sprzęt komputerowy, a także oprogramowanie czy mobilny internet zakupiony przez gminy w celu zapewnienia mieszkańcom możliwości zdalnej edukacji.

Czytaj także: Chiński kalendarz to problemy – wiele Samsungów przestało działać

Cel programu to dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania i mobilnego internetu przez gminy. Zakupione elementy gminy wypożyczą potrzebującym tego uczniom i nauczycielom, by ci mogli radzić sobie podczas zdalnych lekcji. Po zakończeniu zajęć w tej formie, gdy dzieci wrócą do szkół, sprzęt również trafi do placówek oświatowych. Tam będzie służył wszystkim uczniom. Rozpatrywaniem wniosków o dofinansowanie zajmuje się Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Na jego stronie internetowej można, chociażby zapoznać się z listą gmin, które otrzymały wsparcie lub złożyć wniosek.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.