zte-t98-front-1317112708

ZTE, które polski rynek dopiero zaczyna odkrywać (czy to może polski rynek odkrywa ZTE?), jako pierwszy producent wprowadzi do sprzedaży urządzenie oparte o kolejną Tegrę. Chińska firma telekomunikacyjna z pewnością zaskoczyła. Dotychczas produkty tej marki goniły konkurencję. Większości Polska nigdy nie zobaczyła, ale wydaje się, że możemy być pewni pojawienia się 7-calowego tabletu ZTE w naszym kraju.

ZTE T98 światu ukazał się wczoraj na PT/Expo Comm China w Pekinie. Tego samego dnia w amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności pojawił się wniosek o zarejestrowanie 7-calowego tabletu ZTE, więc lada moment urządzenie pojawi się na tamtejszym rynku. W środku tego ciekawego tabletu znajdziemy Androida Honeycomb w wersji 3.2, a całości dopełni wspomniany 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Wśród różnych specyfikacji pojawiają się informacje o 1,5GHz, 1,2GHz lub 1,3GHz procesorze. Na pudełku ilustrującym ten artykuł widzimy 1,5GHz. Pewne jest jedno, sercem całości będzie pięciordzeniowy SoC nVidia Tegra 3, czyli nowinka techniczna z ostatnich dni.

zte-t98-backzte-t98-spec

Oprócz najnowszej nVidii specyfikację techniczną dopełni 1GB RAMu, 16GB pamięci wewnętrznej, 5Mpx aparat oraz 2Mpx przednia kamera, modem 3G oraz bateria o pojemności 4000 mAh. Może być gorąco. Oby finalna cena nie parzyła rąk, gdy będziemy chcieli sięgnąć głębiej do naszych portfeli w celu sprawdzenia jego zasobności. Czy ZTE T98 okaże się hitem i będzie to prawdziwy milowy krok dla tabletów? Wątpimy, ale apetyt rośnie.

źródło: Engadget 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Todorczuk