ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja Androida Wear do wersji 4.4W2, a wraz z nią wiele nowości!

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
IMG_8183

Android Wear z całą pewnością jest jedną z najprężniej rozwijających się platform na urządzenia noszone. Od czasu jego pierwszej prezentacji w marcu Google nieustannie promuje go jako idealnego kompana dla naszego smartfona, dziś jednak wyszukiwarkowy gigant uraczył nas aktualizacją, która czyni noszonego Androida nieco bardziej autonomicznym.

Największą nowością jest wprowadzenie rozbudowanego odtwarzacza muzyki. Od teraz na naszym zegarku możemy zapisywać utwory z Google Play Music i słuchać ich dzięki sparowanych ze smartwatchem słuchawek Bluetooth, co swoją drogą jest kolejną nowinką. Wraz z aplikacją do słuchania muzyki pojawiła się odświeżona karta do jej kontrolowania, w której poza samą zmianą utworów dodano regulację głośności.

Aktualizacja wprowadziła również drobną zmianę w interfejsie. Od teraz karty wyświetlane na tarczy zegara będzie można chować nie pozbywając się ich, co dla wielu osób było niezwykle uciążliwe. Android Wear 4.4W2 jest również przygotowaniem do premiery Smartwatcha 3 od Sony. Owa aktualizacja wprowadza wsparcie dla modułu GPS, w który jest wyposażony właśnie zegarek Japończyków.

IMG_8251

Jak dotąd jedyną oficjalną listę zmian opublikowała Motorola, w której wymienia m.in.: optymalizację czasu pracy na baterii, dostosowywanie jasności ekranu podczas ładowania i poprawę wielu błędów.

Aktualizację jak dotąd otrzymywać zaczęły zegarki Motorola Moto 360, LG G Watch i G Watch R, nie ma informacji na temat Samsunga Gear Live. Co myślicie o wprowadzonych zmianach? Widzi Wam się słuchanie muzyki bezpośrednio z zegarka?

Źródło: Android Police, reddit

Sprawdź najnowsze wpisy