Galaxy-tab-77

Pierwsze informacje na temat Samsunga Galaxy Tab 7.7 pojawiły się w trakcie ostatnich targów IFA. Urządzenie to ostatnio trafiło do Federalnej Komisji Łączności, dzięki czemu potwierdzona została specyfikacja techniczna tego tabletu.

Informacje ze strony Samsunga, które dotyczyły modelu Galaxy Taba 7.7 zostały przyjęte z dużym zaskoczeniem. Wiele wskazuje na to, że koreański producent wkrótce będzie miał w swojej ofercie aż cztery różne tablety z systemem Android – z cała pewnością będzie to miało bezpośrednie przełożenie na większe zainteresowanie ze strony użytkowników.

W ostatnich dniach koreański tablet z ekranem 7.7 cala trafił do Federalnej Komisji Łączności, której zadaniem jest sprawdzenie poprawności wykorzystania częstotliwości radiowych (w tym wypadku WiFi). Przy tej okazji dowiadujemy się, jak wygląda konfiguracja sprzętowa najnowszego urządzenia firmy Samsung.

Galaxy Tab 7.7 będzie wyposażony w ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Procesor został zaprojektowany przez Samsunga i jest to dwurdzeniowa jednostka, taktowana z częstotliwością 1.4 GHz. Pamięć RAM wynosi 1 GB. Producent przewidział dwie wersje WiFi – 16 i 32 GB.

Z przodu urządzenia umieszczona została kamera internetowa 2 Mpx, natomiast w tylnej części obudowy znajduje się aparat z matrycą 3 Mpx. Wygląda więc na to, że pomimo bardzo niewielkich wymiarów, tablet ten będzie oferował praktycznie wszystko to, co większe modele – np. Galaxy Tab 10.1, czy Galaxy Tab 8.9.

Nadal nie wiadomo, jak będzie prezentowała się cena tego tabletu, ani kiedy oficjalnie trafi do sprzedaży. Dotychczasowe premiery tabletów Samsunga wiązały się ze sporymi opóźnieniami i ograniczeniami w dostępności (np. początkowo możliwość zakupu wyłącznie w Stanach Zjednoczonych).

Samsung najprawdopodobniej planuje w najbliższym czasie zaprezentować jeszcze jeden model tabletu z Androidem. Galaxy Tab Plus, bo o nim mowa, ma być następcą dość leciwego modelu P1000, który był pierwszym tabletem Samsunga z Androidem. Tym razem producent najprawdopodobniej zdecyduje się na system zoptymalizowany pod kątem tabletów, co ma bardzo duże znaczenie.

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula