Samsung chce walczyć z Ebolą i udostępnia 3000 smartfonów punktom medycznym w Afryce

Newsy

samsung galaxy s3 neo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Samsung jako lider rynku smartfonów bierze udział w wielu inicjatywach społecznych czy też rozrywkowych. Trudno to ukryć, ale i w takich zabiegach duży udział ma PR. Mimo wszystko, razem z rosnącym zagrożeniem wyklutym w Afryce, Koreańczycy chcą pomóc na swój sposób.

 

Ebola to choroba, której nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż informacje o niej można znaleźć niemalże wszędzie – zarówno w telewizji jak i w Internecie wiele mówi się teraz o przypadkach przedostania się tego wirusa do Europy. Samsung jednak postanowił, że wspomoże trzy afrykańskie państwa, w których całe zagrożenie zostało odkryte. Są to: Gwinea, Liberia i Sierra Leone. Do tych krajów, a raczej do 60 placówek medycznych poleciało właśnie 3000 smartfonów wartych łącznie około miliona dolarów. Dokładniej rzecz biorąc są to modele Galaxy S3 Neo, a więc odświeżone flagowe urządzenie firmy z 2012 roku. Udostępnione telefony mają umożliwić pacjentom kontakt z bliskimi, a lekarzom – za pomocą specjalnej aplikacji stworzonej przez Narody Zjednoczone – zbieranie danych o rozwoju choroby. To nie jedyna forma pomocy Samsunga w walce z Ebolą. Już wcześniej Koreańczycy zainwestowali wiele pieniędzy w zakup i transport najpotrzebniejszych środków odkażających.

 

Jednak wracając do udostępnionych smartfonów, Samsung zastrzegł, aby po zapobiegnięciu rozprzestrzeniania się wirusa zniszczono wszystkie sztuki Galaxy S3 Neo. Z pewnością szlachetnie Koreańczycy postępują, ale jakie są Wasze odczucia?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x