W ostatnim czasie w sieci pojawiły się fałszywe promocje na smartfony z serii Galaxy S20. Samsung odcina się od akcji tego typu i ostrzega osoby zainteresowane zakupem smartfonów w obniżonych cenach. Producent radzi także, gdzie szukać informacji na temat prawdziwych promocji.

Fałszywe promocje na smartfony z serii Galaxy S20 – na czym polegają?

Oszuści podszywają się pod firmę Samsung i oferują smartfony tego producenta w podejrzanie atrakcyjnych cenach – zdarzają się nawet oferty, gdzie cena za telefon wynosi 1 euro. Oczywiście klient chcący skorzystać z promocji zakupionego smartfona w rzeczywistości nie otrzyma – oszustom chodzi o wyłudzenie pieniędzy.

fałszywe promocje galaxy s20

W związku z fałszywymi promocjami Samsung Electronics Polska zaznacza, że nie jest organizatorem tego typu akcji i apeluje o czujność. Przestrzegamy przed podmiotami podszywającymi się pod naszą firmę – podkreśla Samsung. Producent elektroniki zaleca także weryfikację wiarygodności ofert przed skorzystaniem z nich i unikania klikania w podejrzane linki. Żeby mieć pewność, że dokonało się zakupu z uczciwego źródła i otrzyma się zamówiony sprzęt, Samsung radzi, by kupować elektronikę firmy u jej partnerów. Jeśli chodzi zaś o promocje organizowane i wspierane przez samego Samsunga – firma informuje o nich na swojej stronie internetowej. Warto sprawdzić, czy okazyjna oferta znaleziona w internecie, znajduje się na wspomnianej liście.

Czytaj także: Aparat 50 MPx od Samsunga zadebiutuje u innego producenta – a to nie koniec rewolucji

To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o tego typu próbach oszustw. Już wiele miesięcy temu pojawiały się podobne promocje na flagowe smartfony takich marek jak Samsung czy Apple – rzekomym powodem, przez który telefony były sprzedawane za ułamek swojej ceny, miały być nieistotne szczegóły, takie jak uszkodzone pudełka czy brak słuchawek w zestawie.

źródło: Samsung

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.