ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mojeekino.pl

Tęsknisz za kinem? Odwiedź wirtualną salę kinową w Mojeekino.pl

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Newsy

Branża kinowa mocno ucierpiała z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Działają już kina samochodowe i plenerowe, ale na powrót do sal kinowych musimy jeszcze poczekać. Twórcy projektu Mojeekino.pl wyszli z założenia, że skoro kina nie mogą zaprosić widzów przed własne ekrany, to zaoferują im filmy do obejrzenia w domu. 

Co to jest Mojeekino.pl?

Mojeekino.pl
W serwisie Mojeekino.pl będzie można uczestniczyć m.in. w festiwalu filmowym online (screen: Mojeekino.pl)

Najwięksi dystrybutorzy kinowi w Polsce oraz Stowarzyszenie Kin Studyjnych wpadli na pomysł, w jaki sposób mogą realizować swoją misję nawet w trakcie lockdownu. Utworzyli platformę dostępną z poziomu serwisu Mojeekino.pl oraz stron internetowych poszczególnych kin biorących udział w projekcie. 

Mojeekino.pl – jak to działa?

Filmy można oglądać na dwa sposoby. Pierwszy to ten znany z tradycyjnych kin: o określonej godzinie rozpoczyna się seans filmu, który jest dostępny w serwisie przez trzy godziny. Drugi sposób to możliwość wykupienia dostępu jak w klasycznym serwisie na żądanie. Płaci się za dwudniowy dostęp do produkcji, którą w tym czasie można przewijać, zatrzymywać i wielokrotnie oglądać o dowolnej porze. Filmy można oglądać jedynie z poziomu przeglądarki internetowej

Repertuar Mojeekino.pl jest bogaty i różnorodny

Mojeekino.pl
Ceny filmów w Mojeekino.pl wahają się od 10 do 18 zł (screen: Mojeekino.pl)

Zobacz też: Oto, co dziś dodano na HBO GO

W formie seansów codziennie będzie wyświetlany inny film. Na starcie zaprezentowano „Jezioro dzikich gęsi”, które miało trafić na ekrany kin 13 marca. W kolejnych dniach będą prezentowane m.in. „Asystentka”, „Żegnaj mój synu” oraz „Towar”. W ramach cyklu „Polowanie na filmy” raz w tygodniu będą się odbywać wirtualne spotkania z twórcami. 

W ofercie na żądanie udostępniono kilkadziesiąt filmów. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Kult. Film”, „Utoya. 22 lipca”, „Kraina miodu” czy „Świadkowie Putina”. Ceny filmów wahają się od 10 do 18 zł. Część produkcji wyświetlana jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. 29 maja ruszy festiwal w całości zrealizowany online. W ramach „Wiosny Filmów” widzowie będą mogli obejrzeć ponad 30 tytułów docenionych na międzynarodowych festiwalach. 

Możesz pomóc przetrwać polskim kinom

Mojeekino.pl
W projekcie Mojeekino.pl uczestniczy prawie 80 kin z całej Polski (screen: Mojeekino.pl)

Celem projektu jest wsparcie polskich kin w czasie kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Kupując dostęp do danego tytułu, najpierw wybieramy kino, które chcemy wesprzeć. W projekcie bierze udział blisko 80 kin z całej Polski. 

Zobacz też: Zwiastun „Tenet” Nolana pojawił się w Fortnite – to ważny film dla całej branży

Sprawdź najnowsze wpisy