Google publikuje przewodnik dla „nawróconych” użytkowników iPhone’a

Dawid Przewoźnik Newsy 2014-10-21

get-going-on-android

Kiedy Apple wprowadziło swoje nowe smartfony wyposażone w ogromne ekrany, stało się jasne, że różnice pomiędzy dwoma największymi wrogami powoli się zacierają. Część magii iPhone’a dla wielu jego użytkowników znikła i z pewnością niektórzy zastanawiają się nad przesiadką na Androida.

Google w odpowiedzi na to zapotrzebowanie opublikowało przewodnik o nazwie „Get going on Android.” Pokazuje on krok po kroku jak przenieść swoją muzykę do Play Music czy jak skopiować kontakty z iCloud.

Google radzi zainstalować aplikację Google+ na iPhonie, a następnie zaznaczyć opcję automatycznej kopii zapasowej. Wystarczy otworzyć odpowiedni folder w smartfonie z Androidem i zdjęcia mamy u siebie. Podobnie jest z muzyką, a Google oferuje transfer aż do 20 tysięcy utworów na swoje serwery.

Transfer-photos-stored-on-your-iPhone-or-iPad

Przenoszenie kontaktów również nie będzie trudne. Wystarczy eksportować wszystkie w odpowiednim formacie do Kontaktów Google. Zyskując dostęp do skrzynki email instalujemy odpowiednie aplikacje ze Sklepu Play, co dla nikogo nie powinno być problemem. Pełen przewodnik dostępny jest pod poniższym linkiem:

„Get going on Android”

 

Jak Wam się podoba taka marketingowa zagrywka Google?

 

Źródło: androidauthority.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x