Ostatnie sankcje zastosowane przez USA miały niszczycielski wpływ na działalność Huaweia. Chiński gigant technologiczny został odcięty od TSMC, największego wykonawcy procesorów na świecie. Obecnie inwestuje w chińskie rozwiązania, które są jednak całe lata za liderem tynku. Teraz, amerykański wykonawca Huaweia zareagował na ten kryzys, ujawniając dwukierunkowy negatywny efekt tego posunięcia ze strony Stanów Zjednoczonych.

Firmy z USA największą ofiarą wojny z Huaweiem

Firmy z USA wojna z Huaweiem

Andy Purdy, amerykański szef bezpieczeństwa Huawei, podczas telewizyjnego wywiadu został zapytany o skutki tego nowego zestawu przepisów. Według niego firma przetrwa to wydarzenie i ostatecznie dostosuje się do niego. Skutki odczują natomiast przede wszystkim amerykańscy pracownicy i pracodawcy. Stwierdził, że Huawei w krótkiej perspektywie czasowej będzie miał kłopoty z powodu wymuszonej zmiany technologii. Jednak firma w końcu wyjdzie na prostą, chociaż to będzie naprawdę ciężki okres. Tyle szczęście nie będą jednak mieli amerykańscy partnerzy firmy, którzy do tej pory opierali swoją działalność na współpracy z gigantem Państwa Środka. 

Zobacz też: WhatsApp otrzymał wyczekiwaną przez wielu funkcję

Pytany o przetrwanie i masową utratę dochodów, Andy Purdy wspomniał, że główny problem powinien spaść na od 40 do 50 tysięcy amerykańskich pracowników Huaweia i ponad 300 firm współpracujących z nim. Jest to bardzo drażliwy temat w USA, biorąc pod uwagę, że kraj ten boryka się obecnie z kilkudziesięciomilionową falą bezrobocia. Warto zaznaczyć, że same amerykańskie firmy w tym przypadku stosują identyczną narrację, jak chiński gigant wskazując siebie jako główne ofiary działań Stanów Zjednoczonych. Swój dzień zwykle rozpoczynam od przeglądu zagranicznych mediów. I wbrew pozorom to właśnie te amerykańskie są najbardziej krytyczne wobec działań podjętych przez władze Stanów Zjednoczonych. Bardzo często przejawia się w nich motyw gigantycznych, opiewających na kwotę kilkunastu miliardów USD zakupów, które Huawei robił w USA przed wprowadzeniem zakazu. To dość jasno pokazuje, jak branża odbiera działania swojej władzy. Nie jest to więc walka między Stanami Zjednoczonymi a Huaweiem, a między tamtejszym rządem a Huaweiem i amerykańskimi przedsiębiorcami

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.