Słuchawki od Xiaomi, zwłaszcza AirDots są tym, czego lepiej nie kupować z Chin. Właściwie to najlepiej jest unikać także wszystkich nieautoryzowanych dostawców tych urządzeń. Nie brakuje bowiem w sieci historii o tym, jak ktoś kupił je na wysepce w centrum handlowym i okazały się one podróbkami. Sami sprzedający tam nawet nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ wygląd pudełka, jak i samych słuchawek jest praktycznie nie do odróżnienia względem oryginałów.

Xiaomi zamyka fabrykę podrobionych słuchawek

Xiaomi zamyka fabrykę podrobionych słuchawek

Dział prawny Xiaomi ogłosił rozbicie szajki, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży podrobionych słuchawek bezprzewodowych. Dział prawny firmy ujawnił, że w marcu tego roku otrzymał informacje na ten temat, a następnie odkrył platformę zakupów internetowych, która sprzedała dużą liczbę podrobionych słuchawek Bluetooth. Firma zasugerowała, że włączyła się do akcji z pomocą sił bezpieczeństwa i była w stanie śledzić bazę produkcyjną podrobionych urządzeń. Ta była ulokowana w parku przemysłowym w Shenzhen. Zespół ujawnił również, że wiele zestawów było już gotowych do wysyłki, podczas gdy inne były nadal w produkcji, kiedy zespół szturmował fabrykę.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki Netflixa – co dodano, a co skasowano?

Ponad 1000 sztuk par podrobionych słuchawek zostało zatrzymanych, a winowajcy schwytani. Chiński gigant obiecuje, że zamierza wytropić wszystkie poczynania przestępców. Popularność produktów Xiaomi sprawiła, że jest to lukratywne przedsięwzięcie dla fałszerzy, którzy chcą się szybko dorobić. Pojawiły się nawet doniesienia o fałszywych telefonach Xiaomi i innych produktach, które są w stanie zalogować się do ekosystemu firmy. Dlatego też, jeśli kupujemy produkty Xiaomi, to powinniśmy wybierać jedynie oficjalne źródła dystrybucji, żeby nie paść ofiarami oszustów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.