ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm z luką bezpieczeństwa

Tańszy układ 5G od Qualcomma? Seria 600 dostanie obsługę sieci nowej generacji

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nowy standard sieci nie ogranicza się już tylko do flagowych smarfonów, ale trafił także do urządzeń ze średniej półki, chociaż jak na razie tylko do tych droższych. Producenci procesorów tacy jak MediaTek i Huawei już przedstawili swoje tańsze układy 5G, takie jak Dimensity 820, czy Kirin 820. Jednak tym, na co czeka najwięcej osób, jest układ tego typu od lidera rynkowego, czyli Qualcomma. Według najnowszych informacji ten zaprezentuje zdecydowanie tańszy procesor z obsługą sieci najnowszej generacji już niedługo. 

Snapdragon SM6350 5G

Snapdragon SM6350 5G

Nowy wyciek ujawnił, że lider rynku procesorów mobilnych pracuje nad pierwszym procesorem 5G z serii Snapdragon 600. Jak dotąd, procesory 5G firmy Qualcomm ograniczają się do urządzeń Snapdragon 800 i Snapdragon 700, czyli odpowiednio flagowców i drogich średniaków. To jednak powinno się wkrótce zmienić. Według Digital Chat Station pierwszy procesor Snapdragon serii 600 5G firmy Qualcomm ma numer modelu SM6350. Chipset został wyposażony w osiem rdzeni w układzie rdzeniowym 2+6. Dwa to układy o wysokiej wydajności, które są taktowane częstotliwością 2,246 GHz. Pozostałe natomiast są taktowane na 1,804 GHz.

Zobacz też: Nowy serial Netflixa – pierwszy odcinek za darmo na YouTube

Niestety, nie ma pewności, na jakie wydajne rdzenie zdecydował się gigant. Sugeruje jednak, że może to być Cortex A77. Jeśli chodzi o słabsze rdzenie, to biorąc pod uwagę ofertę ARM dość łatwo dojść do wniosku, że najprawdopodobniej będą to Cortex A55. Nie ma natomiast wątpliwości, jeśli chodzi o wykorzystany układ graficzny. Będzie to Adreno 615 o taktowaniu 850 MHz. Digital Chat Station twierdzi również, że Huawei i MediaTek pracują nad kolejnymi, jeszcze tańszymi układami. Zastanawiający jest tu jednak fakt, że chiński producent został odcięty od TSMC. W takim razie jest to fakenews albo 5G na 14 nm od SMIC.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy