Joe Rogan, najpopularniejszy twórca podcastów, podpisał kontrakt na wyłączność ze Spotify. Od przyszłego roku audycje Rogana w całości będzie można więc odsłuchać wyłącznie na Spotify. Na YouTube będą publikowane tylko fragmenty podcastów.

Najpopularniejszy twórca podcastów podpisał kontrakt ze Spotify – jaka jest jego wartość?

Dokładna wartość umowy nie jest znana, jednak nieoficjalnie mówi się o kwocie 100 mln dolarów. Dotychczas audycje Joe Rogana były dostępne na różnych platformach. Podstawowym miejscem publikowania podcastów był jednak kanał na YouTube. Kontrakt ze Spotify zakłada, że pełna działalność twórcy będzie dostępna wyłącznie w tym serwisie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
najpopularniejszy twórca podcastów spotify
źródło: PowerfulJRE (YouTube)

Joe Rogan publikuje swoje audycje od 11 lat. W ramach serii The Joe Rogan Experience powstało już blisko 1,5 tysiąca odcinków. W podcastach Rogana pojawiają się nieraz znani goście (m.in. Mike Tyson czy Elon Musk). Nie brakuje także kontrowersyjnych tematów. Jak twierdzi sam twórca, treści, których jest autorem, są co miesiąc odsłuchiwane przez 190 mln odbiorców.

Czytaj także: Nowa funkcja w Spotify pozwala na grupowe słuchanie muzyki

Spotify od jakiegoś czasu wyraźnie decyduje się na rozwój dziedziny, jaką są podcasty, w obrębie swojego serwisu. W ostatnim roku Spotify przejęło Gimlet Media, czyli firmę produkującą podcasty. Serwis zawarł także umowę z Barackiem Obamą oraz jego żoną. Umowa ta przewiduje tworzenie dla Spotify ekskluzywnych audycji. W pierwszym kwartale 2020 roku liczba miesięcznych użytkowników platformy wzrosła do 286 mln.

źródło: wirtualnemedia.pl
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.