OnePlus i McLaren kończą współpracę

Drogi OnePlus i McLarena się rozchodzą – to koniec pewnej epoki u producenta

Newsy

W 2018 roku OnePlus ogłosił edycję OnePlus 6T McLaren. Był to pierwszy produkt, który powstał w wyniku współpracy chińskiego producenta i brytyjskiej firmy motoryzacyjnej. Nie było to niezwykłe zjawisko, ponieważ inni chińscy producenci, jak na przykład Huawei ogłosili również specjalne wydania telefonów wykonanych we współpracy z markami samochodowymi. Natomiast w czasach przed znanymi nam obecnie smartfonami warianty premium tego typu były bardzo często spotykane. 

OnePlus i McLaren kończą współpracę

OnePlus i McLaren kończą współpracę

Współpraca najwidoczniej okazała się sukcesem. W zeszłym roku zadebiutował OnePlus 7T Pro McLaren Edition. Oczywiście, z lepszą specyfikacją i jeszcze piękniejszym wyglądem. Najprawdopodobniej to jednak ostatni smartfon tego typu ze stajni producenta. Odkryto bowiem, że OnePlus nie jest już notowany jako partner McLarena w sezonie 2020 F1. Zmiana ta nastąpiła 29 marca obecnego roku. Sama informacja natomiast wyciekła przez przypadek. Nie ma mowy o głośnym zerwaniu współpracy, czy jakichkolwiek spięciach. Nikt też tego rozstania nie ukrywał. Ot, OnePlus po prostu nie widnieje już na liście partnerów. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki Netflixa na środek tygodnia – co dziś dodano?

Oczywiście, kiedy sprawa już wyszła na jaw, to zaczęły się pojawiać różne teorie. W końcu sunięcie chińskiej marki z listy partnerów doprowadziło do spekulacji, że to koniec współpracy obydwu firm. Te zdają się potwierdzać, więc jeśli czekasz na OnePlus 8T Pro McLaren Edition, to nie rób sobie nadziei. Możliwe, że ma to związek z restrukturyzacją, której dokonał producent smartfonów. OnePlus niedawno wprowadził zmiany w swojej działalności w Europie. Londyn, który jest jego europejską siedzibą, ma utracić swoją pozycję na rzecz Helsinek w Finlandii. Firma przeprowadziła również rekrutację w regionie skandynawskim, który wydaje się obecnie jej głównym obszarem zainteresowania. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x