Motorola kilka lat temu przekonała wiele osób do tego, że wymienne moduły w smartfonach są naprawdę świetnym rozwiązaniem. Jednak to, co w ich ramach oferowała, to były to raczej dodatki multimedialne i powiększona bateria. To oczywiście żaden zarzut, w końcu porządny głośnik czy projektor są rzeczami, z których wiele osób chętnie korzysta. Co jednak powiecie na mocną latarkę? Albo na lampę do sterylizacji przy pomocy promieniowania UV? Właśnie tego typu moduły dołączymy do nadchodzącego Oukitel WP7.

Oukitel WP7 z lampą UV

Oukitel WP7 z lampą UV

Jego poprzednik, czyli Oukitel WP6 wyróżniał się olbrzymią baterią o pojemności 10 000 mAh. Tym razem producent postanowił zachęcić fanów outdooru wymiennymi modułami. Znajdziemy wśród nich bardzo mocną latarkę i lampę UV do sterylizacji. Ta ostatnia jest użyteczna w dziczy, gdzie trudno o zachowanie zasad higieny, używanie detergentów nie jest wskazane, natomiast sama woda jest czymś, czego staramy się nie marnować. Jednak biorąc pod uwagę obecną pandemię, możliwość sterylizacji powierzchni smartfonem również wydaje się przydatną funkcją. Szkoda, że samego urządzenia w ten sposób nie odkazimy. To na szczęście jest wodoszczelne, więc możemy je umyć. 

Zobacz też: Targi IFA się odbędą – jednak ze sporymi ograniczeniami

Oukitel WP7 został również wyposażony kamerę noktowizyjną na podczerwień, która pomaga użytkownikom w nocy. Może ona być również używana do wykrywania wszelkich anomalii w metalach lub w odpowiednich substancjach. Ogólnie rzecz biorąc, Oukitel WP7 jest pancernym smartfonem wyposażonym w kilka dodatkowych funkcji ułatwiających użytkownikom przetrwanie w trudnych warunkach. Niestety, nie znamy szczegółowej specyfikacji urządzenia. Wiadomo jednak, że zostało ono wyposażone w układ MediaTek Helio P90. Jest to najczęściej stosowany procesor w górnej półce pancernych smartfonów chińskich producentów. Więcej szczegółów na temat Oukitel WP7 poznamy w dniu jego premiery, czyli 26 maja.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.