Google Duo to popularna aplikacja do wideorozmów, która nieustannie zyskuje na popularności, w czym swój udział ma też trwająca w najlepsze pandemia koronawirusa. Niedawne uaktualnienie pozwoliło użytkownikom Duo rozmawiać z jednocześnie dwunastoma osobami, a kolejna aktualizacja, która zbliża się wielkimi krokami, znacznie ułatwi nawiązywanie kontaktów.

Google Duo z łatwiejszym nawiązywaniem kontaktów – wystarczy adres e-mail

Grupowe rozmowy na Google Duo

Jak podaje portal Android Police, do Google Duo zmierza bardzo ciekawa aktualizacja. Mowa konkretnie o wersji 87, która ma wprowadzić możliwość łatwiejszego nawiązywania kontaktów. Gdy nowe uaktualnienie wejdzie w życie, użytkownicy Duo będą mogli kontaktować się z innymi osobami, jeśli znają ich adres e-mail. Po uruchomieniu zaktualizowanej wersji aplikacji pojawi się banner informujący o nowości. Użytkownicy Duo, którzy nie chcą, aby inne osoby znające ich adres e-mail mogły się z nimi w ten sposób kontaktować, będą mogły łatwo wyłączyć nową funkcję.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Projekt Apple i Google ukończony – ma zadbać o nasze bezpieczeństwo w trakcie pandemii

Oczywiście wprowadzenie możliwości nawiązywania kontaktów przez e-mail nie oznacza, że dotychczasowa metoda za pomocą numeru telefonu, odejdzie w niepamięć. Adresy mailowe osób, które zdecydują się pozostawić włączoną nową funkcję, będą widoczne pod ich nazwami użytkowników na liście znajomych innych osób. Aktualizacja 87 powinna zostać udostępniona już na dniach. Korzystacie z Google Duo? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.