Samsung wstrzymuje rozbudowę fabryki

Samsung odkłada w czasie swoje plany odnośnie wyświetlaczy

Newsy

Samsung Display tymczasowo wstrzymuje swoje plany. Dział firmy zatrzymał prace budowlane w kompleksie przemysłowym Asan. Wszystko przez to, że pandemia COVID-19 doprowadziła do niepewności w krajobrazie gospodarczym. Według technologicznego giganta konieczne było wprowadzenie tych zmian w harmonogramie budowy, ponieważ koronawirus szybko zmienia środowisko biznesowe. Wstrzymanie prac co prawda wiąże się ze stratami, jednak mniejszymi niż w przypadku, gdyby rozbudowa fabryki okazała się zbędna.

Samsung wstrzymuje rozbudowę fabryki

Samsung wstrzymuje rozbudowę fabryki

Firma nie zrezygnowała z niego całkowicie, dlatego mowa jest jedynie o wstrzymaniu prac, a nie ich porzuceniu. Do tej pory producent zajmował się jedynie rozbudową obszaru zewnętrznego. Niejasne jest, kiedy Samsung Display będzie chciał wznowić budowę. Firma zwróciła uwagę na fakt, że chociaż plany budowy kompleksu w Asanie zostały tymczasowo wstrzymane, nie zmienia to długoterminowej wizji producenta. Ta zakłada zainwestowanie do 2025 roku około 11 mld dolarów w ową fabrykę. W przyszłości mają w niej się znaleźć linie produkcyjne zdolne do produkcji wyświetlaczy Quantum Dot. 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Aparat w Huawei P50 będzie niesamowity – tym razem zmiany dotkną obiektywu

Fabryka w Asanie już wcześniej miała sporo problemów. Zaledwie kilka tygodni temu, jedna z linii produkcyjnych Samsung Display OLED w zakładzie w Asanie została zamknięta po wybuchu pożaru. Rozmiar szkód w dłuższej perspektywie czasowej jest jeszcze niejasny. Mimo to Samsung Display oświadczył, że to niefortunne wydarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na jego zdolność do zaopatrywania klientów. Biorąc pod uwagę spadek zamówień na wyświetlacze, nawet przy pewnym stopniu uszkodzenia linii produkcyjnej takie deklaracje nie powinny dziwić.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x