Samsung Display tymczasowo wstrzymuje swoje plany. Dział firmy zatrzymał prace budowlane w kompleksie przemysłowym Asan. Wszystko przez to, że pandemia COVID-19 doprowadziła do niepewności w krajobrazie gospodarczym. Według technologicznego giganta konieczne było wprowadzenie tych zmian w harmonogramie budowy, ponieważ koronawirus szybko zmienia środowisko biznesowe. Wstrzymanie prac co prawda wiąże się ze stratami, jednak mniejszymi niż w przypadku, gdyby rozbudowa fabryki okazała się zbędna.

Samsung wstrzymuje rozbudowę fabryki

Samsung wstrzymuje rozbudowę fabryki

Firma nie zrezygnowała z niego całkowicie, dlatego mowa jest jedynie o wstrzymaniu prac, a nie ich porzuceniu. Do tej pory producent zajmował się jedynie rozbudową obszaru zewnętrznego. Niejasne jest, kiedy Samsung Display będzie chciał wznowić budowę. Firma zwróciła uwagę na fakt, że chociaż plany budowy kompleksu w Asanie zostały tymczasowo wstrzymane, nie zmienia to długoterminowej wizji producenta. Ta zakłada zainwestowanie do 2025 roku około 11 mld dolarów w ową fabrykę. W przyszłości mają w niej się znaleźć linie produkcyjne zdolne do produkcji wyświetlaczy Quantum Dot. 

Zobacz też: Aparat w Huawei P50 będzie niesamowity – tym razem zmiany dotkną obiektywu

Fabryka w Asanie już wcześniej miała sporo problemów. Zaledwie kilka tygodni temu, jedna z linii produkcyjnych Samsung Display OLED w zakładzie w Asanie została zamknięta po wybuchu pożaru. Rozmiar szkód w dłuższej perspektywie czasowej jest jeszcze niejasny. Mimo to Samsung Display oświadczył, że to niefortunne wydarzenie nie będzie miało żadnego wpływu na jego zdolność do zaopatrywania klientów. Biorąc pod uwagę spadek zamówień na wyświetlacze, nawet przy pewnym stopniu uszkodzenia linii produkcyjnej takie deklaracje nie powinny dziwić.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.