ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung wprowadza Galaxy S5 Plus ze Snapdragonem 805. Szkoda, że my to już znamy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 plus g901f

Newsy związane z Samsungiem najczęściej dzielą się na kilka działów: plotki na temat nowości, wielka premiera lub prezentacja modelu, który tak naprawdę jeszcze bardziej rozdrabnia portfolio Koreańczyków. Jak się nie trudno domyślić, poznajcie kolejną odmianę flagowego modelu Samsunga.

Galaxy S5, który został zaprezentowany w lutym bieżącego roku doczekał się już wielu wersji często niewiele od siebie różniących się. Dzisiaj przyszła pora na kolejny model odróżniający go od bazowego smartfonu dopiskiem „Plus” oraz nowym, wydajniejszy sercem w postaci tytułowego Snapdragona 805. Oznacza to oczywiście większą moc, ale także szybszy Internet w postaci LTE-A. Tak, to są wszystkie wprowadzone przez Samsunga zmiany. Pozostała specyfikacja jest identyczna jak w pierwowzorze. Jednak, co to za nowość tak naprawdę? Pamiętacie jak dwa miesiące temu informowałem Was o wprowadzeniu do Singapuru Galaxy S5 4G+? W takim razie jest to ten sam model, co dzisiaj przedstawiony jako Galaxy S5 Plus oznaczony nawet taką samą nazwą kodową (G901F). Tym samym polityka Samsunga sprawiła, że na naszych rynkach na początku musiały wyprzedać się tradycyjne S5’ki (i na niektórych rynkach wersje z dopiskiem LTE-A), żebyśmy mogli kupić (lub wymienić) swojego smartfona na wydajniejszy model.

Jaki w tym wszystkim jest sens? Oczywiście bardzo prosty, opierający się na wyższym zarobku. Czy polityka Samsunga nie jest już dla Was zbyt męcząca?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy