ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Nowy wariant Samsunga Galaxy S20 – idealny smartfon dla żołnierzy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung zaprezentował swoje najnowsze dzieło opracowane we współpracy z rządem federalnym USA i Departamentem Obrony (DoD). Jest to specjalna wersja flagowego Galaxy S20, która zawiera w nazwie przyrostek Tactical Edition. Biorąc pod uwagę, że została ona opracowana dla celów wojskowych, nie jest to określenie na wyrost. Jej celem jest zapewnienie wysokiego poziomo bezpieczeństwa. To jednak nie wszystko. Oferuje także kompatybilność z szeregiem urządzeń peryferyjnych stosowanych na polu działań wojskowych oraz aplikacjami im dedykowanymi.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition (TE) posiada architekturę DualDAR. Oferuje ona dwuwarstwowe szyfrowanie danych w celu zabezpieczenia ściśle tajnych informacji na potrzeby niejawnych misji zgodnie ze standardami NSA. Smartfon ten dostarcza żołnierzom technologię, która zapewni im przewagę w terenie, a jednocześnie zapewnia ich zespołom IT łatwe do wdrożenia, wysoce bezpieczne rozwiązania. Warto tu przypomnieć, że brak informacji na temat ogólnego pola bitwy i aktualnej sytuacji w terenie często prowadziło do porażki. Zdarzały się nawet sytuacje, że sojusznicy ostrzeliwali siebinawzajemem z tego powodu. Na współczesnym polu bitwy nie ma miejsca na takie sytuacje właśnie dzięki technologii i komunikacji.

Zobacz też: Huawei wzywa branżę do solidarności i współpracy

Galaxy S20 Tactical Edition w dużej mierze opiera się na Galaxy S20 klasy konsumenckiej. Jednak oprócz wzmocnionej obudowy i większej liczbe portów ma szereg cech niestandardowych wykraczających poza wyższy poziom bezpieczeństwa. Posiada tryb nocnego widzenia, który pozwala operatorom na włączanie i wyłączanie wyświetlacza podczas noszenia okularów noktowizyjnych. Istotny jest również tryb ukryty do wyłączania LTE i wyciszania transmisji radiowych dla komunikacji off-grid. Telefon oferuje również możliwość łatwego odblokowania w trybie poziomym, gdy jest zamontowany na klatce piersiowej, a operatorzy mogą uruchamiać najczęściej używane aplikacje za pomocą jednego przycisku. Galaxy S20 Tactical Edition może uruchomić wiele aplikacji misyjnych, w tym ATAK, APASS, KILSWITCH, BATDOK, i jest w pełni kompatybilny z Samsung DeX. Nie oczekujcie jednak, że będziecie mogli go kupić. Ten smartfon jest stworzony wyłącznie z myślą o wojsku.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy