Nowa funkcja YouTube, która ma zacząć pojawiać się od dziś w aplikacji na Androida i iOS, ma przypominać użytkownikom o tym, że najwyższa pora iść spać. To kolejny ruch ze strony Google, by uświadamiać swoich użytkowników o tym, by nie spędzali przed swoimi smartfonami całych godzin. Dobrze wiemy, że jak raz się wsiąknie w oglądanie wideo na YouTube, czasem trudno przestać.

Nowa funkcja YouTube dla nocnych marków

Nowa funkcja YouTube
Fot. PixaBay

Nowa funkcja YouTube będzie rozwinięciem tego, co już w aplikacji możemy znaleźć. W ustawieniach od dłuższego już czasu znajdują się bowiem narzędzia do zarządzania czasem spędzonym w aplikacji. Teraz można ustawić tam, po jakim czasie mamy dostać powiadomienie o tym, że może najwyższa pora zrobić sobie przerwę. W „Czasie oglądania” znajduje się również podsumowanie ostatnich 7 dni czy możliwość włączenia powiadomień z podsumowaniem każdego dnia. Teraz do tych opcji dojdzie kolejna, czyli mówiąca o tym, że najwyższa pora odłożyć smartfona na bok i iść spać.

To oczywiste rozwinięcie tego, co już dobrze znamy. Okazuje się, że wprowadzona w 2018 funkcja, jest dość często używana przez korzystających z aplikacji. YouTube od momentu jej uruchomienia wysłał powiadomienia do użytkowników ponad 3 miliony razy, żeby ci zrobili sobie przerwę. Oczywiście wcześniej sami musieli w aplikacji taką opcję zaznaczyć. Podobnie będzie z nową funkcją, która pozwoli ustalić godzinę, o której mamy dostać powiadomienie, że pora odłożyć smartfon. To od użytkownika będzie zależało, o jakiej porze dnia ma być wyświetlanie powiadomienie. Będzie można także zaznaczyć, czy z powiadomieniem aplikacja ma czekać, aż skończymy oglądać filmy czy wyświetlić je dopiero po jego zakończeniu.

Zobacz też: Microsoft zapowiada nowości w Edge

Tego typu powiadomienia będzie można oczywiście pominąć lub odłożyć. Mamy więc tutaj rozwinięcie tego, co już w aplikacji istnieje, ale teraz ma działać lepiej. Nie da się ukryć, że w aplikacjach (nie tylko YouTube) na telefonie, spędza się dużo czasu. Takie przypomnienie może zadziałać w kilku przypadkach. Teraz tylko trzeba czekać na to, aż pojawi się w aplikacji, co może zająć kilka dni.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.