nova launcher android 11 ikony ksztal adaptacyjne

Nova Launcher przybliży Cię do Androida 11 – przynajmniej w jednym aspekcie

Newsy

Nova Launcher to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najchętniej polecanych programów tego typu. Niemniej przypominam, że niedawno również Wy poleciliście wiele ciekawych launcherów. Mimo wszystko zostańmy przy tytułowej propozycji, która w swojej najnowszej, testowej odsłonie pokazuje inspiracje rodem z Androida 11. System, na który musimy jeszcze poczekać kilka miesięcy, aż zostanie dopracowany, już może być na Waszym urządzeniu. Ok, to przesada – zaledwie namiastka w postaci adaptacyjnych kształtów ikon.

Nova Launcher i Android 11? Tak, spójrzmy na ikony

Android wyróżnia się tym, że pozwala najdrobniejsze elementy dostosować pod potrzeby użytkownika. Nova Launcher doskonale to wykorzystuje i tym razem. Android 11 wprowadza tak zwane adaptacyjne kształty ikon, co najzwyczajniej przekłada się na to, że wszystkie programy bazują na tym samym polu. Wszystko spójne, jednolite – jak ma być koło, to będzie koło, co doskonale pokazują powyższe zrzuty ekranu. Nova Launcher w wersji testowej, oznaczonej numerem 6.2.13, która właśnie została wydana, oferuje możliwość ustawienia wspólnych kształtów ikon. Te są bezpośrednio wzorowane na Androidzie, co wydawcy nie ukrywają na liście zmian. Widoczny Flowe i Hexagon to propozycje bezpośrednio od Google. Pozostałe to własna inwencja programistów.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Zwroty w Epic Games Store – czy teraz można im zaufać?

Skąd pobrać Nova Launcher w wersji testowej? Naturalnie z dedykowanej strony, która wymaga zapisania się do stosownego programu. Znajdziecie na niej także wszelkie instrukcje dotyczące tego wydania. W końcu nie jest to finalna wersja, więc mogą zdarzyć się pewne nieprzewidziane efekty. Autorzy również nie gwarantują pełnej stabilności, więc czujcie się ostrzeżeni.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x