Nova Launcher to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najchętniej polecanych programów tego typu. Niemniej przypominam, że niedawno również Wy poleciliście wiele ciekawych launcherów. Mimo wszystko zostańmy przy tytułowej propozycji, która w swojej najnowszej, testowej odsłonie pokazuje inspiracje rodem z Androida 11. System, na który musimy jeszcze poczekać kilka miesięcy, aż zostanie dopracowany, już może być na Waszym urządzeniu. Ok, to przesada – zaledwie namiastka w postaci adaptacyjnych kształtów ikon.

Nova Launcher i Android 11? Tak, spójrzmy na ikony

Android wyróżnia się tym, że pozwala najdrobniejsze elementy dostosować pod potrzeby użytkownika. Nova Launcher doskonale to wykorzystuje i tym razem. Android 11 wprowadza tak zwane adaptacyjne kształty ikon, co najzwyczajniej przekłada się na to, że wszystkie programy bazują na tym samym polu. Wszystko spójne, jednolite – jak ma być koło, to będzie koło, co doskonale pokazują powyższe zrzuty ekranu. Nova Launcher w wersji testowej, oznaczonej numerem 6.2.13, która właśnie została wydana, oferuje możliwość ustawienia wspólnych kształtów ikon. Te są bezpośrednio wzorowane na Androidzie, co wydawcy nie ukrywają na liście zmian. Widoczny Flowe i Hexagon to propozycje bezpośrednio od Google. Pozostałe to własna inwencja programistów.

Zobacz też: Zwroty w Epic Games Store – czy teraz można im zaufać?

Skąd pobrać Nova Launcher w wersji testowej? Naturalnie z dedykowanej strony, która wymaga zapisania się do stosownego programu. Znajdziecie na niej także wszelkie instrukcje dotyczące tego wydania. W końcu nie jest to finalna wersja, więc mogą zdarzyć się pewne nieprzewidziane efekty. Autorzy również nie gwarantują pełnej stabilności, więc czujcie się ostrzeżeni.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.