Karty pamięci cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie dość, że są stosunkowo tanie, to pozwalają łatwo rozszerzać pamięć smartfonów czy innych urządzeń elektronicznych. Dziś The SD Association, czyli grupa, która ustala standardy kart pamięci, ogłosiła specyfikację SD 8.0 dla nowych kart SD Express. Nie da się ukryć, że wygląda naprawdę dobrze.

Specyfikacja SD 8.0 w Sieci – nowe karty pamięci będą naprawdę szybkie

SD Express

Jak podało The SD Association, nowe karty pamięci SD Express będą mogły przesyłać dane z prędkością nawet do 3938 megabajtów na sekundę, co przekłada się na niemal 4 GB/s. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu interfejsów PCIe 4.0 i NVMe, które są obecnie powszechnie używane w dyskach SSD.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Motorola One Action, słuchawki z mikrofonem HyperX CloudX, laptop Lenovo Yoga S730-13IML i więcej w fantastycznych cenach!

Nie da się ukryć, że takie liczby to kolosalny skok w porównaniu do prędkości przesyłu danych na poziomie 985 MB/s, które oferują obecnie najlepsze karty pamięci w standardzie SD 7.0 i SD 7.1. The SD Association dodało, że specyfikacja SD 8.0 obejmie karty w standardzie SDHC, SDXC, i SDUC. Mimo że opisywane informacje trafiły do Sieci dzisiaj, nie oznacza to, że już można kupić nowe karty z zawrotną prędkością bliską 4 GB/s. Zanim będzie to możliwe, upłynie jeszcze trochę czasu, bo producenci muszą przygotować nowe produkty, w których skład wchodzą same karty, jak i urządzenia, które je obsłużą.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.