Struktury większości firm technologicznych są niezwykle skomplikowane. Za każdym dużym producentem stoi cała masa mniejszych firm zależnych, które mają konkretne zadania. Nie inaczej jest rzecz jasna w przypadku Huaweia. Chiński gigant właśnie otrzymał kolejny cios ze strony władz Stanów Zjednoczonych. Większość jego firm zależnych właśnie zostały objęte blokadą handlową, która wcześniej dotyczyła jedynie tych kluczowych spółek.

Firmy zależne Huaweia z blokadą USA

Firmy zależne Huaweia z blokadą USA

Pierwszy cios spadł na Huawei India. Stało się to tuż po tym, jak administracja Trumpa odcięła gigantowi dostawy procesorów z TSMC. Jak widać rząd Stanów Zjednoczonych nie zamierza dawać szansy przeciwnikowi na nawet chwile odpoczynku. Warto przy okazji zwrócić uwagę, że w ostatnich tygodniach spór handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami ponownie się nasilił. Przyczyną tego może być pandemia koronawirusa, która stała się jednym z elementów walki obydwu mocarstw. Warto przypomnieć, że rząd USA często oskarżał Huawei Technologies o bycie frontem dla chińskiego rządu i rzekome szpiegostwo. Nie dostarczył jednak na to żadnych dowodów. 

Zobacz też: Seria Galaxy A od Samsunga z optyczną stabilizacją obrazu? Jest na to szansa

Odcinając inne filie i firmy zależne Huaweia od swoich zasobów USA upewnia się, że chiński gigant nie wykorzysta ich jako pośredników, którzy umożliwią mu wykorzystywanie technologii Stanów Zjednoczonych. To kolejnym ciosem dla giganta i… firm amerykańskich. Te bowiem tracą możliwość prowadzenia interesów z jednym ze swoich największych partnerów. W związku z kryzysem ekonomicznym spowodowanym pandemią koronawirusa takie działanie może być dla nich prawdziwym gwoździem do trumny. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.