Wiele z wydarzeń technologicznych w 2020 roku zostało przeniesionych do sieci lub odwołanych z powodu pandemii COVID-19. Okazuje się jednak, że nie wszystkie. Targi IFA 2020 odbędą się tradycyjny sposób, choć z bardzo ścisłymi ograniczeniami. Organizatorzy otrzymali zgodę na organizację IFA 2020 w okresie od 3 do 5 września. Jednak udział w targach będzie niezwykle utrudniony. Będzie to impreza wyłącznie na zaproszenie.

Targi IFA się odbędą w tradycyjnej formie

Targi IFA się odbędą

Dodatkowo zostanie rozbita na cztery osobne segmenty, a w każdym z nich będzie mogło wziąć udział jedynie 1000 osób dziennie. Ponadto odbędzie się tylko kilka etapów, aby zminimalizować liczbę pracowników obsługi i zachować najwyższe standardy higieny. Główną atrakcją będzie Globalna Konferencja Prasowa, która pierwotnie została zaplanowana na kwiecień. Zmieni się także jej przeznaczenie. W nowym wydaniu będzie służyła bardziej jako wizytówka najnowszych produktów.

Zobacz też: Inteligentny przewód słuchawkowy – ściśnij, żeby zatrzymać muzykę

Otwarcia konferencji dokona prezes Qualcomma. IFA Next i Shift Mobility zostały połączone w jedno wydarzenie skupiające się na startupach i firmach connected mobility, aby pomóc im zdobyć zasięg i nawiązać kontakty w branży. Rynki globalne pomogą połączyć łańcuch dostaw, a salony biznesowe, handlowe i konferencyjne pozwolą firmom nawiązać kontakty z detalistami. Na szczęście organizatorzy obiecują, że możliwy będzie także zdalny udział w konferencji, nie zdradzili jednak, w jaki sposób ma się to odbyć. Mimo to i tak jest to olbrzymi sukces. Targi IFA 2020 będą pierwszą prawdziwą imprezą branżową od wielu miesięcy. Miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Wiele zależy od tego, czy nikt nikogo podczas targów nie zarazi koronawirusem, co jest możliwe nawet przy najwyższych normach bezpieczeństwa. Taka sytuacja byłaby ciosem dla wszelkich imprez tego typu, nie tylko w przypadku branży nowych technologii.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.