messenger android 5.0 lollipop google wiadomosci sms mms

 

Nexus 6 oraz Nexus 9 już powoli zaczyna pojawiać się na wszelakiego rodzaju reklamach, a to oznacza, że w ciągu kilku tygodni ujrzymy te modele na półkach sklepowych. Mimo wszystko, już teraz posiadacze starszych modeli z tej popularniej serii urządzeń sygnowanych marką Google mogą nieoficjalnie korzystać z systemu, który teoretycznie przez chwilę na wyłączność będzie właśnie na smartfonie od Motoroli i tablecie od HTC.

 

Android 5.0 Lollipop już od pewnego czasu został przeportowany na kilka urządzeń, a wśród nich znalazł się między innymi Nexus 4. To niezależnym deweloperom pozwoliło przenieść kilka aplikacji z najnowszego systemu na – mogłoby się wydawać – starego już KitKata. Do tej pory były to mało interesujące nas pozycje w postaci Filmów i Gier spod marki Play. Jednak teraz przyszedł czas na bardziej interesujący nas program w postaci Messengera, a więc aplikacji odpowiedzialnej za SMS’y i MMS’y.

 

android 5.0 lollipop messenger wiadomosci

 

Oczywiście jest to ta sama aplikacja, która zrobiła niemały szum podczas premiery Nexusa 6, na którego grafikach prasowych zabrakło Hangoutsa. Google wyjaśniło całe zamieszanie, o czym możecie przeczytać w jednym z poprzednich newsów. W takim razie sprawdźcie sami jak działa i wygląda nowa aplikacja odpowiedzialna za jedną z podstawowych funkcji telefonów komórkowych: Klik! 

 

android 5.0 lollipop messenger wiadomosci 2

 

Jedyny warunek, aby móc zainstalować nowego Messengera zastępującego tradycyjne „Wiadomości” to posiadanie smartfona z systemem Android 4.4+. Powyższy spis zawiera także inne aplikacje zbudowane na bazie Material Design, ale nie działają one w pełni sprawnie oraz niektóre wymagają roota lub Lollipopa.

 

W takim razie można powiedzieć, że „zaczęło się”. Kolejna pogoń, aby sprawdzić nowości od Google zanim ten sam oficjalnie postanowi dać użytkownikom możliwość przyjrzenia się najnowszemu Androidowi. Myślicie, że Wasze smartfony będą mogły cieszyć się następcą KitKata?

 

 

źródło: AndroidAuthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.