Wygląd Realme Watch został właśnie potwierdzony. Firma szykuje się do swojej nowej prezentacji, która odbędzie się już 25 maja i w związku z tym, postanowiono trochę przybliżyć produkty mające mieć wtedy swoją premierę. Jednym z nich będzie pierwszy w historii firmy smartwatch. Ten w pierwszej kolejności pojawi się w Indiach i nie wiadomo jeszcze, czy zawita na inne rynki. Patrząc jednak na rozwój Realme, możemy podejrzewać, że tak się jednak stanie.

Wygląd Realme Watch

Wygląd Realme Watch nie jest niestety jego najmocniejszym punktem. Wprawdzie wszystko jest kwestią gustu, ale w tym przypadku zdecydowano się na kontrowersyjny ruch. Ten jednak powinien przełożyć się na niższą cenę samego urządzenia. Chodzi o to, że wyświetlacz smartwatch będzie sporo mniejszy, niż sama „tarcza”. Na dole ekranu znajdzie się bowiem dość szeroka „łyżwa”, która dodatkowo ma być przyozdobiona logo firmy. To na renderach nie wygląda źle, ale trzeba poczekać na prawdziwe fotografie. Taki ruch sprawia jednak, że użytkownik dostaje mniejszą powierzchnię roboczą, a ta w przypadku smartfonów jest wyjątkowo ważna.

wygląd Realme Watch
Fot. Realme Watch

Pierwsze doniesienia o urządzeniu mówiły, że zegarek pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych. Jednak na premierę zostanie zaprezentowana tylko jedna – czarna. Za to paski, które będzie można dowolnie wymieniać, będą już znacznie bardziej urozmaicone. Do wyboru będzie kolor niebieski, czerwony, zielony oraz czarny. W przyszłości mają pojawić się także inne, ale tutaj nie powinno być problemu z wyborem innego rozwiązania. Chyba że Realme Watch będzie na innych zaczepach, niż 22 mm, ale tego nie przewidujemy.

Zobacz też: Wirtualne spacery z Google Street View

Wyświetlacz ma mieć przekątną 1,4 cala, a na pokładzie znajdzie się 14 różnych trybów sportowych. Ciekawe jest to, że ma pojawić się także funkcja mierzenia nasycenia krwi tlenem, a to jednak jeszcze dość rzadko spotykana w smartfonach funkcjonalność. Realme Watch ma współpracować z autorską aplikacją producenta i pozwoli m.in. na sterowanie muzyką w smartfonie czy aparatem. Na ekranie zobaczymy oczywiście powiadomienia o nowych wiadomościach, czy o przychodzących połączeniach. Już niedługo przekonamy się o tym, ile za sprzęt trzeba będzie zapłacić oraz poznamy jego pełną specyfikację.

Źródło: GSMArena / Realme

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.