iPhone SE 2020 dość mocno odbił się na rynku. Oczywiście tani smartfon Apple jest tani jedynie z nazwy. Jednak na tle innych modeli producenta jego cena jest naprawdę niska. Z tego powodu stał się on niezwykle atrakcyjnym wyborem dla osób, które chciałyby spróbować ekosystemu Apple, lub szukają smartfona o najlepszym stosunku ceny do wydajności. Na tym polub bowiem najnowszy mikrus nie ma się czego wstydzić nawet na tle flagowców.

Pixel 4a pogromcą iPhone SE 2020?

Pixel 4a pogromcą iPhone SE 2020

Cała ta sytuacja oznacza, że Google musi podjąć w segmencie tych nieco tańszych urządzeń właśnie z Apple. Specyfikacja Pixela 4a jest już opracowana, więc na tym polu trudno mówić o konfrontacji. Zwłaszcza że średniak od Google, jeśli chodzi o wydajność, nie ma tu najmniejszych szans. Nie oznacza to jednak, że jest na straconej pozycji. Google przede wszystkim postanowiło zawalczyć ceną. W ten sposób tańszy smartfon wyszukiwarkowego giganta ma kosztować 50 USD mniej niż iPhone SE 2020. Warto tu przypomnieć, że początkowo smartfon Google miał kosztować 399 USD, czyli tyle samo co produkt Apple. Można więc powiedzieć, że fani Google zaoszczędzą nieco dzięki pojawieniu się tańszego iPhone.

Zobacz też: MediaTek pokazał następcę procesora, którego nikt dotychczas nie wykorzystał. Przed wami Dimensity 820

Oczywiście cena to nie jedyny atut w tym przypadku. Pixel 4a dostanie znacznie lepszy wyświetlacz. Mowa tu bowiem o ekranie OLED oferującym rozdzielczość Full HD+. Dla przypomnienia w iPhone SE 2020 znajdziemy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 750 × 1334 pikseli. Lepiej wypada tu także bateria. Google zdecydowało się na znacznie większy akumulator o pojemności 3080 mAh, przy którym 1821 mAh w najnowszym iPhone wypada blado. Oczywiście specyfikacja ta nie jest odpowiedzią na produkt Apple. Pixel 4a w pierwotnym zamyśle miał te cechy. Jednak przy wyborze sprzętu warto o nich pamiętać. W końcu wiele osób nawet nie wykorzysta potencjału, który się kryje w układzie Apple A13, natomiast każdy doceni wyświetlacz OLED o większej rozdzielczości. Czy to oznacza, że Pixel 4a będzie pogromcą iPhone SE? Raczej nie, jednak na pewno będzie smartfonem wartym uwagi i w dużej mierze będzie to zasługa Apple.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.