Xiaomi uwielbia eksperymentować z udoskonalaniem urządzeń znanych z życia codziennego. Firma ma obecnie tak bogatą listę produktów, że łatwiej byłoby chyba wymienić te, których nie znajdziemy w jej ofercie. W sporej części z nich natomiast dodaje coś od siebie albo przynajmniej sięga po rozwiązania rzadko spotykane, acz niezwykle wygodne. Ten ostatni scenariusz sprawdza się w przypadku najnowszego produktu Xiaomi, którym jest elektryczny śrubokręt.

Elektryczny śrubokręt Xiaomi

Elektryczny śrubokręt Xiaomi

Nie jest to pierwsze podejście chińskiego producenta do tego typu produktów. Już wcześniej firma miała w swojej ofercie taki śrubokręt, jednak był znacznie mniej funkcjonalny. Najnowszy produkt firmy cechuje się zestawem ośmiu podwójnych bitów. To oznacza aż 16 różnych śrubokrętów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać te, które znajdziemy w naszym domu, gdyby jakiegoś konkretnego zabrakło. O samą jakość bitów także nie musimy się martwić. Te mają twardość 60 HRC, czyli typową dla tego typu narzędzi. Nie powinny więc się szybko ścierać, jak ma to miejsce przy zakupie taniego zestawu bitów wątpliwej jakości. 

Zobacz też: Honor MagicBook Pro 2020 oficjalnie, czyli premiera wydajnego laptopa w niskiej cenie

Sam śrubokręt posiada przekładnię z 45 zębami, co według zapewnień producenta zwiększa moment obrotowy urządzenia względem poprzednika. Kolejnym atutem jest natomiast fakt, że nieużywane bity możemy schować w jego rączce. Niestety, producent nie pochwalił się jego innymi parametrami. Możemy jednak założyć, że są one podobne jak w poprzedniku. Mowa więc o zasilaniu przez dwie baterie 1,5 V i silniku elektrycznym 150 obrotów na minutę. Oczywiście ze względu na wyżej wymienioną przekładnię sama głowica obraca się znacznie wolniej. Jednak dzięki temu jest w stanie dokręcać śruby. Elektryczny śrubokręt Xiaomi został wyceniony na 99 juanów, czyli około 60 PLN.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.